Doporučte dobrou knihu o rostlinolékařství



Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 216.225 (?)
1.8.2009 10:26

Tak jsem po delsim hledani sehnala

J.Rod, m. Hluchý et al. Obrazový atlas chorob a škůdců zeleniny střední evropy

a

M. Hluchý, P.Ackermann et al. Obrazový atlas chorob a škůdců ovocných dřevin a révy vinné

Zdá se mi to docela dobré, obrázků je hodně. Jen bych uvítala navíc nějakou univerzální kapitolu, jak rozeznat třeba plíseň od parazita nebo bakterie, nebo klíč na určování chorob, nebo alespoň parazity a choroby škodící na více druzích (knihy jsou rozdělení podle druhu ovoce a zeleniny, takže když máte na jabloni něco, co je obvykle na švestce, tak se to hledá špatně).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 216.225 (?), 20.7.2009 9:17

Od toho Roda jsem to nasla, ale ma to jen 94 stran, neni to moc strucne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 216.225 (?), 1.8.2009 10:26

Tak jsem po delsim hledani sehnala

J.Rod, m. Hluchý et al. Obrazový atlas chorob a škůdců zeleniny střední evropy

a

M. Hluchý, P.Ackermann et al. Obrazový atlas chorob a škůdců ovocných dřevin a révy vinné

Zdá se mi to docela dobré, obrázků je hodně. Jen bych uvítala navíc nějakou univerzální kapitolu, jak rozeznat třeba plíseň od parazita nebo bakterie, nebo klíč na určování chorob, nebo alespoň parazity a choroby škodící na více druzích (knihy jsou rozdělení podle druhu ovoce a zeleniny, takže když máte na jabloni něco, co je obvykle na švestce, tak se to hledá špatně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 29.9.2009 23:45

To si musíte v té knize číst všechno. Nejen porovnávat obrázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 24.11.2009 23:32

nedávno jsem si koupila dobrou knížku: Škůdci a choroby rostlin (autoři: Kazda, Prokinová, Ryšánek), vydal knižní klub, edice průvodce přírodou, 288 stran, 249Kč, barevných obrázků nepočítaně. Stále k dostání běžně v knihkupectvích. Obsah knížky je řazený podle škůdců a nikoliv podle rostlin. Nenajdete tam sice konkrétní názvy postřiků ale např. zajímavé informace o životě hmyzích škůdců a pod. Je to výborná knížka pro určování chorob. A co se týče toho internetu- jistě skvělá věc, ale v něm si nemůžete listovat hezky pod peřinou v posteli před spaním.

dobrou noc přeje panidana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika