Co chybí dubu?



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
20.6.2017 18:31

U mě se projevuje částečné zasychání listů na jedné náročnější magnólii. Mělo by to být nedostatečnou výživou listů. Pomáhá např postřik Harmonie na listy. No ale je to zase problém celé koruny...

Nejhorší verzí by byla nějaká dědičná mutace části stromu. Pak by zbývalo jen vysadit nový.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.6.2017 15:54

Dneska jsem pátrala tedy po těch mrazových deskách a poškození a nenašla jsem nic zvláštního. Ale když jsem si listí prohlédla zblízka(a ze všech stran) zjistila jsem už dost výraznou chlorozu, tedy světlé listí, zelená jen žilnatina. Na té ještě relativně,,zdravé" půlce. A na dalším dubu, který je nedaleko. Mezi nima, je dub bahenní a ten je v pořádku. Co na to, hořkou sůl? Bohužel, motorový postřikovač nemáme, ani nikdo v blízké rodině. Když ji rozhodím po trávníku kolem a pustím tam vodu, pomůže to a nespálím trávník? Sice je hnusný, ale i tak by muž šílelwink Druhému dubu bych dala rovnou také, ale tam to bude ještě obtížnější, ten je podsázený kytkama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 20.6.2017 16:17

Jak s tím hnojením, nikdo neví?blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.6.2017 18:31

U mě se projevuje částečné zasychání listů na jedné náročnější magnólii. Mělo by to být nedostatečnou výživou listů. Pomáhá např postřik Harmonie na listy. No ale je to zase problém celé koruny...

Nejhorší verzí by byla nějaká dědičná mutace části stromu. Pak by zbývalo jen vysadit nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 20.6.2017 22:51

Zkusili jste u dubu alespoň částečnou amputaci postiženého větvoví s následným pečlivým zkoumáním, popřípadě i -nesmějte se-očicháním řezu? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 20.6.2017 23:13

Ha... co mám zjistit očicháním? Ne, nezkusili, s mužem bojuju o každou větev. Habry nám hodily větve už tak dolů, že se pod nima po chodníku nedalo už projít. To bylo řevu, že jsem je řízla. Dub je krásný a nezavazí, velkou větev taky nedám. Já jsem taky zásadně proti řezání, radši se budu sklánět a obcházet, ale ty habry už mi dusily i azalky, takže trochu sestřih být muselwink Zítra snad budu mít víc času, tak budu zkoumat dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 20.6.2017 23:32

Nos umí zjistit napadení houbami, až se objeví plodnice choroše, může být na záchranu stromu pozdě... Jednu halózku chorou a druhou snad zdravou-řezná plocha cca 2cm průměr lze v zájmu zachování jedince obětovat? Jinak je ve hře ještě hmyz... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.58 (?), 20.6.2017 23:44

Konvalinko, teď jsem koukla na net na chlorózu, a na zahradni-hnojiva.cz píší, že k ní může dojít i v důsledku zahrnuté navážky se zbytky vápna (a psala jste, že navážka tam byla), mrkněte se na tu stránku - nedávám celý odkaz úmyslně.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 21.6.2017 8:17

Řekl bych, že motorovka v zimě to spraví. Mimo dotaz, celé to arboretum je vaše? Kolik zahradníků zaměstnáváte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 21.6.2017 12:51

Ano,,,arboretum" je naše. Díky muži, jsem si mohla splnit sen z dětsví, mít krásnou zahradu(ne jen humno, jak je tady na vesnici běžné) V jedné podobné, jsem díky naší zlaté sousedce vyrůstala. Muž k tomu žádný vztah neměl, ale chytlo ho to naplno... teď si to užívá snad více než já, protože já přes samou práci, vlastně ani nemám kdy. Jen lítám a říkám si: tohle se musí, tohle už mělo být atd...frownPracuju jen já, na plný úvazek a muž, jak mu čas dovolí(má na starosti trávníky) Podle toho zahrada i vypadá, nejmíň dva zahradníci by se tam ještě uživiliwink nemám šanci to stíhat. K dubu: než já bych uřízla strom, to si radši fiknu nohu(mám obavu, že by to ovšem nepomohlo) Zkusím tedy něco vyčenichat(snad nic nenajdufrown) Lído, díky za rady, ale vápno by tam být nemělo, tedy ne nějaký skládka, bylo to pole, hlína se tam pravda navážela různá, ale také ornice. Risknu to s tou hořkou solí... ono na těch našich trávníkách, toho až tolik nepokazím, ostatně, za chvíli dojde voda, takže beztak bude po nichnoDíky všem. pokud někoho dál něco napadne pište, budu ráda za každý tipsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.6.2017 18:30

S tou nohou máte recht. Porazte ho ale v zimě, ať je z něj dřevo k užitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika