Choroba angreštu



host - 159.179 (?)
21.5.2007 23:11
Poškozené výhony ostříhat a spálit a pravidelně stříkat Biotonem. Docela se mi osvědčil, dokáže postup padlí výrazně zpomalit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
rudo - (2), 18.5.2007 20:05, zobrazeno: 31853x
Plody angreštu mám napadeny nějakou plísní.Bohužel neznám název odrůdy.Rád bych jestli někdo poradí co s tím.Napadeny jsou všechny plody.
Foto přikládám.Děkuji.
Choroba angreštu
Choroba angreštu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.12 (?), 18.5.2007 21:55
Je to americké padlí. V poslednich letech velmi rozšířená plísňová choroba angreštů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.178 (?), 18.5.2007 21:56
Mám přesně stejný problém,prosím o radu, angrešty mám 2roky a vždy plody zplesnivěly. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 19.5.2007 9:37
 Korunky udržuji hodně řídké. Já to dělám hlavně kvůli pohodlnější sklizni, ale s padlím snad díky tomu taky nemám žádný problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
1vladka1 - (14), 21.5.2007 19:56
Dobrý den, taky mám tento problém, angrešty mám letos druhým rokem, jsou úplně obsypané plodama. Jsem z toho dost nešťěstná vypadá to, že nezbyde jediný. Poraďte prosím jak stromek ošetřit aby se ještě aspoň část plodů zachránila, ty plesnivé vyštipuji, ale nepomáhá to. Mockrát díky Vladka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.179 (?), 21.5.2007 23:11
Poškozené výhony ostříhat a spálit a pravidelně stříkat Biotonem. Docela se mi osvědčil, dokáže postup padlí výrazně zpomalit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 28.5.2007 11:43
Sazejte odolne odrudy a usetrite si praci s postrikem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 110.98 (?), 30.5.2007 11:37
Děkujeme za radu, ale jak poznám odolnou odrůdu. Měla jsem na zahradě několik let úžasné angrešty - tři. Dva "bílý nádherný" a "šolcovu naději",  pak tři roky měli plíseň a postřiky nezabíraly. Dali jsme je pryč, po jedné prázdné sezóně jsme koupili dva nové stromky - nevím název, ale jiné neměli. Už je mám třetí rok, i když jsou obsypané a stříkám je biotonem, letos i přírodními protiplísňovými lektvary, ostříhala jsem ihned všechny napadené výhonky, zlikvidovala napadoné plody, tak nemám žádný úspěch. A protože nevím o nikom, kdo by se této plísni vyhnul, tak si říkám jestli někdy ještě ochutnáme pořádný angrešt. Prosím poraďte někdo konkrétně.        Katka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 2.6.2007 12:07
Na americké padlí je: Rubigan, Karathane, Discus a Bioan (a v podstate nič iné!). Najvýhodnejší sa mi zdá Rubigan - jednoduchá manipulácia pri malých množstvách postreku.
Preparáty typu Bioton - teda bez akejkoľvek účinnej látky - pokladám osobne za podvod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.30 (?), 8.7.2007 20:18
Rubigan je perfektní. Ten problém jsem měl taky, ale teď je po něm. Zkuste to. Stříkám jen jednou podle návodu a to na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika