Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mě ta půda tak hrozná nepřijde. Vždyť ostatní jahody v ní krásně rostou. Roztočík způsobuje menší listy. To je pravda, ale možná ne na začátku. Ve Vodňanech měli ty zasažené porosty hlavně jako by spálené. Ale spíš se kloním k té hnilobě. Proč by měla vadit tráva, jako předplodina? Jaký vliv má odrůda na současné poškození? Možná časem, ale ne na novém jahodníku, když starší sazenice jsou v pořádku. Sázela jsem současné jahody po předchozích jahodách, dokonce po napadených roztočíkem, vše pořádně vyhnojila koňským hnojem (čerstvým) a jahodám se daří velmi dobře. Také máme jílovitou půdu. Udělala jsem malinko zvýšené záhony- cca 15 cm prkna a je to mnohem lepší. Pod kořeny mám porézní hadici cca v 8-10 cm hloubce. Černou folii již nepoužívám - zem pod ní byla horší a nešlo dosypávat zeminu (hnůj) a tak "omlazovat" jahodník. Mám cca 8 odrůd a také nevím přesně, jaké kde jsou:). Zuzka
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika