Žloutnutí lístků u fikus Benjamin



host - 19.74 (?)
3.6.2009 23:08

Dobrý den,

já mám už několikaletý stromek a je krásný. Na péči mi nepřijde nijak náročný, řekla bych, že snese spíš sucho než přemokřeno.

Když jsem si ho koupila, chodila jsem ho rosit několikrát denně, tak jsem se bála, že o něj přijdu:-) Teď ho tak jednou za týden osprchuju nechlorovanou vodou, teď přes léto ho dávám na lehký deštík a ten mu asi dělá nejlíp. Hnojím tak jednou za 14 dní obyč. tekutým hnojivem na květiny.

Letos v zimě mí taky začaly žloutnout a opadávat listy, bylo to nedostatkem světla, protože jsem ho zkusmo přemístila - reagoval během několika dnů. Po přenesení na dobré světlo to přestalo taky během pár dnů. Určitě nedávat na plné slunce - udělají se na listech červené nebo hnědé skrvnky - spálené.

Ty uschlé třetinky listů bych tipovala spíš na to přelití. Zkuste ho vyndat, prohlédnout kořeny a přesadit do nové půdy a uvidíte

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 66.167 (?), 3.6.2009 20:54, zobrazeno: 22786x

prosím o radu mám velký strom fikus Benjamin a tento rok mi abnormálně začaly žloutnout lístky a opadávají. Další problém je. že na velké části lístků zasychájí špičky lístků cca do 1/3, přitom rosím a hnojím. Škůdce jsem žádné nenašla.

Božena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 3.6.2009 21:17

pozor i na hodně maličké mušky jež ale mají nepříjemné larvy v půdě a žerou kořínky

jinak tohle mi dělal Benjamin když byl jednou přelitý a začaly uhnívat kořinky, stačilo velmi málo a taky jednou z průvanu, normálně rostlina nastydla...

řešil jsem to přesazením, ostříháním lístků, více světla a do pár měsíců komplet nové listy a nakonec mnohem krásnější

jinak z vlastní zkušenosti vím, že rosení nestačí... naopak, bylo mi řečeno že se bez něj obejde, ale že bez kvalitní zálivky ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.74 (?), 3.6.2009 23:08

Dobrý den,

já mám už několikaletý stromek a je krásný. Na péči mi nepřijde nijak náročný, řekla bych, že snese spíš sucho než přemokřeno.

Když jsem si ho koupila, chodila jsem ho rosit několikrát denně, tak jsem se bála, že o něj přijdu:-) Teď ho tak jednou za týden osprchuju nechlorovanou vodou, teď přes léto ho dávám na lehký deštík a ten mu asi dělá nejlíp. Hnojím tak jednou za 14 dní obyč. tekutým hnojivem na květiny.

Letos v zimě mí taky začaly žloutnout a opadávat listy, bylo to nedostatkem světla, protože jsem ho zkusmo přemístila - reagoval během několika dnů. Po přenesení na dobré světlo to přestalo taky během pár dnů. Určitě nedávat na plné slunce - udělají se na listech červené nebo hnědé skrvnky - spálené.

Ty uschlé třetinky listů bych tipovala spíš na to přelití. Zkuste ho vyndat, prohlédnout kořeny a přesadit do nové půdy a uvidíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika