Smutnice v pokojových květinách



host - 142.89 (?)
20.2.2011 10:04

Doporučuji použit na SMUTNICE přípravek MOSPILAN i když výrobcem není určen na hubení mušek, vájíček či larev.

Malé balení Mospilanukk obsahu 1,8g asi za 40Kč jsem zředil se 3litry vody a provedl zálivku.Po týdnu jsem zálisku s touto směsí opakoval.

Květiny bez úhony vydržely a mušky -smutnice zmizely.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 77.31 (?), 12.9.2007 16:43
Na ty potvůrky jsem slyšela, že zabírá taky syrový brambor a položit ho na hlínu a po pár dnech ho nahradit novým. Jo a omezit zálivku... to je snad jasný... ten brambor nakrojit a nakrojenou stranou dát na hlínu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 16.10.2011 7:58

Prosím jak zlikvidovat smutnice u pokojových léčivých bylinách, které nemají rádi přeschnutí půdy, chemii používat nemohu a žluté lepové desky pomáhají jen částečně a parazitické hlístice se na několik rostlin nevyplatí.Potřebuji nějaký biologický roztok, který by je zničil. Děkuji za rady.Sandra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.246 (?), 21.10.2007 7:59
Mně se na ně osvědčil Dursban - je na drátovce a jiné půdní škůdce; jsou to  malé granulky, které se přimíchají do půdy; tam se tvoří při zalévání páry, které všechny tyto červy ničí; takže když přesazuji kytky, pod povrch hlíny tam toho trochu přisypu - pomáhá to.
Wanda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.15 (?), 9.2.2008 21:02

Na smutnice pomuze jedine nalev vytvoreny z vyluhovaneho tabaku z cigaret. Vydrolte tabak z cca 10 cigaret do vody a nechte pul dne louhovat. Pote touto vodou zcela prolijte postizene kvetinace. Zabranite tak mnozeni musek a na ty prezivsi nasadte lepove desky. Vyzkousel jsem snad vse, ale toto je jedina a opravdu ucinna metoda jak se tohoto doterneho skudce zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.1 (?), 10.2.2008 7:39
Ahoj. Já mám jedn účinný a velice jednoduchý prostředek. Když se objeví smutnice, dám do sklenice s voudou vylouhovat cigaretu. Tabákovým výluhem pak lehce zaliji a smutnice josu pryč. :-).Monetka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 8.3.2008 16:08

Já jsem měl smutnice taky.Přinesl jsem si domu Plectranthus fruticosus a do týdne byli smutnice a potravinoví moli pryč.Němci mu říkají,,král molů",protože prý stačí 1 rostlina a všechny moli jsou pryč.Píše se,že při doteku rostlina zapáchá,ale já jsem nic nezaregistroval.Roste celkem rychle, má načervenalé listy a někdy modře kvete.Nařízkovat ji dokáže i úplný amatér.V zimě potřebuje teplotu asi 10-15 stupně,jinak absolutně nenáročná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.90 (?), 13.5.2008 21:30

Dobrý den. Zasypala jsem povrch zeminy v květináči pískem. U všech květin v bytě.Květinám to neuškodilo a smutnice i jejich larvy se udusily za pár týdnů. Navždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.96 (?), 20.5.2008 12:40

Aj ja som mala smutnice v zemine a vdaka precitaniu tohto fora mozem hovorit v minulom case . Skutocne perfektne zafungoval vyluh z tabaku. DAKUJEM!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.11 (?), 7.10.2010 10:05

ja mohu doporucit 100% nejucinejsi a nejlevnejsi metodu a to cesnek, staci zasazet do zeminy strouzky cesneku, nejlepe nakrojene - lepe pak "tahnou" a na povrch zeminy polozit jiz zminovanou bramboru, do ktere larvy smutnic at chteji nebo ne, samy nalezou do 5 dnu. Platek brambory pak staci vyhodit nebo vymenit pokud si nejste jisti zlikvidovanim larev. Cesnek je sam o sobe antisepticky a pouziva se ostatne i na cerviky u lidi, napr. roupy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.89 (?), 20.2.2011 10:04

Doporučuji použit na SMUTNICE přípravek MOSPILAN i když výrobcem není určen na hubení mušek, vájíček či larev.

Malé balení Mospilanukk obsahu 1,8g asi za 40Kč jsem zředil se 3litry vody a provedl zálivku.Po týdnu jsem zálisku s touto směsí opakoval.

Květiny bez úhony vydržely a mušky -smutnice zmizely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika