Opadávání fikusu



Lenka 2 - (42)
15.4.2007 23:05
Hlásím, že opadávání se zastavilo :-) a dala jsem ho tam kam na něj sluníčko nedosáhne.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 216.44 (?), 23.11.2006 13:06, zobrazeno: 56507x
Dobrý den,mám nyní problém s fikusem benjamina a potřebovala bych poradit co dělat.Je vysoký zhruba 120 cm,má poměrně dost světla, je postaven na štěrku kvůli vzdušné vlhkosti a je umístěn zhruba 4 metry od okna (ventilačka je neustále otevřená i přes noc).A nyní ten problém:  začaly  žloutnout spodní listy a opadávat ,počítám tak ještě ze dva dny a na spodku bude fíkus úplně holý (zalévám tak jednou týdně,ale velice skromně teď přes zimu),žloutnutí listů se navíc přenáší čím dál tím víš a obávám se aby nakonec fíkus nezůstal úplně holý,přitom na hoře se objevují nové lístky.Může mi prosím poradit někdo co dělám špatně nebo proč mu žloutnou listy?Ještě musím dodat,že mu začaly lístky žloutnout zhruba před 2-3 týdny.
Děkuji za rady.Rena
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.65 (?), 25.11.2006 19:35
Mám fikus benjamin asi jeden a půl metru vysoký a toto se mi děje každý podzim a já to řeším tak,že fikus hodně prostříhám aby šlo všade světlo a lístky přestanou opadávat a fikus sice do jara moc nenaroste alespoň neopadá.Na jaře zase začnu přihnojovat a při jeho výšce zalévám tak jednou týdně,já ho prostřihávám i během roku,protože tam kde opadá už lístky znova nenarostou a proto ho prosvětluji řezem. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.44 (?), 26.11.2006 18:29
Děkuji za Vaší zkušenost,zkusím ho prostříhat a uvidíme.Renáta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.171 (?), 13.1.2007 8:16

Dobrý den,

stalo se mi to samé u fikusu pěstovaného jako bonsaj. Zahradníci mají dva názory: může to být suchým vzduchem nebo nedostatkem světla. Ale po přihnojení a pár týdnech vyrůstají nové listy po celé délce větviček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.65 (?), 17.1.2007 16:38

Někde jsem četl, že Benjamin nesnáší průvan a přímé sluneční světlo. Možná jde z ventilačky dolů studený vzduch. Pokud tato rada nepomůže, pak stříhat, co vadne. Na jaře a v létě doroste.....

Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.253 (?), 23.3.2007 20:57
Tak za prvé vůbec nemá rád průvan, trochu listu opadává a obnovují se nové. Ale jestli vám mohu poradit, tak ho dejte tam, kde má klid a hlavně ne průvan na to je moc náchylný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.172 (?), 24.3.2007 12:42

Dobrý den,

mám druhým rokem benjamina asi 160 cm vysokého (strom) a teď mi celý opadal. Zahradnice říkala, že je to normální, že mi zase v létě obroste, ale on celý zesychá přitom ho zalévám jednou týdně. Chci vědět, co mám dělat, jestli pomůže radiální sestřihnutí stromu a přesazení nebo, co mám dělat?

Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.246 (?), 12.4.2007 23:32
Jak rostlina roste, zvyšují se její nároky na vodu.
Neuvádíte množství vody, které ficusu dáváte, ale při výšce 160cm je/může být listová plocha již tak velká, že jednou týdně zalévat nemusí být dostačující. I proto mohl ficus reagovat shozem listů.
Další faktory můžou být suchý vzduch, přetopená místnost, průvan, změna stanoviště... možná pokud se podaří zalistovat v paměti a vzpomenout si na změny ve vašem obydlí za poslední měsíce, důvod se ukáže...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 2 - (42), 13.4.2007 8:54

Mě začal opadávat před dvěma dny. Klepnu do něj a spadne 10 listů :-(  už jsem ho přesadila a čekám co bude.... Ty listy jsou světlejší a mají  po sobě jakoby světle červené žilky .... ?!   Průvan na něj rozhodně nebyl, možná tak jarní sluníčko víc pálí než přes zimu, už jsem ho dala jinam.  A čekám ... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lenka 2 - (42), 15.4.2007 23:05
Hlásím, že opadávání se zastavilo :-) a dala jsem ho tam kam na něj sluníčko nedosáhne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika