Nítěnky?



host - 230.216 (?)
21.1.2011 1:51

Petro, mozna ze nikdo nevi a proto nemuze odepsat. Podivejte se na skudne palmy/ 21/11/09, je tam obrazek. Jinak asi nejsou skodlive jenom neprijemne, zbavte se jich a udrzujte hygienu rostliny. Abych rekla pravdu, nevim co chcete slyset. Ja kdybych mela zizaly nebo cervy v kvetinaci doma, jiste bych se jich zbavila, jakkoliv.  Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 42.36 (?), 19.1.2011 8:38, zobrazeno: 12915x

Dobrý den,

mám doma asi již 1/4 roku fíkus benjamínek. Je zhruba metr a půl vysoký a nedávno jsem ho přestěhovala na slunnější místo, ať se může vyhřívat. Začaly mu ale žloutnout listy (nejspíš změnou místa, myslím si), ale co by mě zajímalo je, že když jesm ho včera zalívala dolů do misky, tak jsem si všimla, že tam plavou nějaké nítěnky (mrštné, cca milimetr široké a dva cm dlouhé). Nevíte, co to může být a jestli jsou to škůdci? Děkuji moc za odpověď. Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.36 (?), 20.1.2011 15:12

Prosím o odpověď. NEříkejte, že se tu nenajde nikdo, kdo by odpověď neznal :(Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 21.1.2011 1:51

Petro, mozna ze nikdo nevi a proto nemuze odepsat. Podivejte se na skudne palmy/ 21/11/09, je tam obrazek. Jinak asi nejsou skodlive jenom neprijemne, zbavte se jich a udrzujte hygienu rostliny. Abych rekla pravdu, nevim co chcete slyset. Ja kdybych mela zizaly nebo cervy v kvetinaci doma, jiste bych se jich zbavila, jakkoliv.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 21.1.2011 14:01

Petr, prominte napsala jsem to blbe.. nekery cervi jedi jenom mrtvy koreny ale nektery se zivi i zdravyma.. kdo vi? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 21.1.2011 14:55
Jediné co mě napadá, že to může být drátovec. Živí se rostlinou potravou, tedy může škodit na kořenech. Je to larva tuším brouka kovaříka (nebo nějakého jiného). Hlavní je, že v tomto stádiu může být až 5 roků, potom jako brouk už na rostlině nevadí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.36 (?), 21.1.2011 15:13

Děkuji za odpověď pro mě bohužel nedostačující :) Ale i tak díky za snahu. Kamarádka mi tvrdila, že jí kdysi dcera (učila se na zahradnické škole) říkala, že ty nítěnky jsou z přemokřené půdy a že to nijak neohrozuje kytku. Já jsem samozřejmě se snažila všechny zabít, bylo jich tam asi šest, ale chtěla jsem jen zjistit, zda je to škodlivé nebo jestli to není nápomocné třeba jako žížaly :) Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.36 (?), 21.1.2011 15:28

Pro Kozičku: Ještě dodávám, že jsem se dívala do té diskuze "škůdce palmy", ale je to úplně něco jiného než co mám já... Navíc já tó nemám na povrchu substrátu, ale pouze to byl ov té vodě, která mi zbyla v misce pod květináčem. A to byly takový mrštný hodně mrštný nítěnky, doslova tenké jako nit a dlouhé. Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika