Fleky na listech gardénií



Suzanne222 - (7) - 23.93 (?) 
15.9.2009 19:53, zobrazeno: 17240x

Dobrý den,

mám asi půl roku gardénie, starám se o ně, jak mám (rosení, zalévání, hnojení, světlé stanoviště), nyní vyráží nové listy i kvetou. Během léta opadala část listů uvnitř keříku. Listy už nejsou tak svěže zelené, jak byly zpočátku, jsou tmavě zelené. Nyní jsou na některých listech (jen na několika málo z celé rostliny) fleky a žluté oblasti (viz obr.1). Asi na 3 listech jsem našla tvrdé bulky velikosti špenlíkové hlavičky asi uprostřed listu (viz obr.2). Celá rostlina má na sobě okrsky s bílým povlakem, o kterém se domnívám, že jde o vodní kámen z rosení. Může mi prosím někdo poradit podle fotografií, zda se nejedná o nějakého škůdce nebo chorobu?  Děkuji předem za rady.

obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 200.145 (?), 1.12.2009 19:17

Mám podobný problém na Gardenii Jasmině. Listy mají rovněž hnědé skvrny, které se rychle zvětšují, posléze list odpadne. Tvoří se dokonce i na úplně nových lístcích. Prosím zkušenější pěstitele o radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 2.12.2009 8:16

Podle mě je to fyziologický problém... náhlé změny teplot, přehnojení, zasolený či přelitý substrát... třeba se ale pletu.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.18 (?), 24.6.2015 14:16

Dobrý den taky jsem měla stejný problém a přišla jsem o celou rostlinku a né jednu, ale neodolala jsem a koupila si další a jdu na ní jinak a i časem jsem zjistila, že má ráda kořeny v teple a tak ji zalévam vlažnou vodou je na severní nebo může být ji na jižní straně a hnojim ji stejně jako azalky.Vždy když ji zaleju vlažnou vodou tak nahodí na květ a listy neshazuje a jsou leskle zelené, má ráda vlhkou zeminu stále a nejlépe dát větší misku naplnit keramzitem a zalévat do misky. Přeji hodně úspěchu v pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika