Fíkus Benjamín - žloutne a opadává



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 158.114 (?) 
9.1.2011 9:35, zobrazeno: 158208x
Dobrý den, prosím o radu. Mám doma už pár let Fikus Benjamin, pořád na stejném místě, kde se mu vždycky dařilo. Letos mu ale začali abnormálně žloutnout a opadávat listy. Žádné škůdce jsem nenašla. Zalévám pořád stejně. Poradíte mi, prosím, co s tím? Díky moc
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.216 (?), 9.1.2011 16:46

Maji ty listy hnede tecky? Zmenila se Vam teplota v tom miste kde je? Kdy jste ho naposledy presadila? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.114 (?), 11.1.2011 15:40
Lístky hnědé tečky nemají. Teplota se snad nezměnila. Akorát jsme nedávno měnili stará okna za plastová. Tak nevím, jestli to na to může mít vliv. Přesazovala jsem ho někdy předloni na jaře. Myslíte, že by přesazení pomohlo? Přemýšlela jsem, že bych ho zkusila trochu přihnojit, ale bojím se, aby mu to spíš ještě víc neuškodilo. Jinak rostlinu hnojím v jejím vegetačním období, ale přes zimu ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 11.1.2011 16:32

Pvlo, v cem roste? Ja bych asi urcite ted nehnojila, spis bych rekla ze, kdyz ma mene svetla bych i mene zalevala ale to uz jsem psala.  Pokud je substrat tezky a udrzuje moc dlouho vodu-a je v nem uz hodne soli - presazeni by pochopitelne pomohlo.

Ale, kdyz je substrat lehky a jenom moc slany, coz pali listy, proplachnuti by stacilo. Kdyz je to fungus je mozne, ze ostrihani listu moc nepomuze.  Sedi Vam kvetinac ve vode, nekdy? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 11.1.2011 16:33

Prominte.. Pavlo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.130 (?), 11.1.2011 18:35

Myslím že dlouho trvá než substrát proschne, že je těžký. Když do něj hrábnu je hodně tuhý udusaný hutný. Květináč ve vodě nesedí, zalévám opravdu málo, jen když je suchý a trochu, přesto stále drží vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.138 (?), 10.1.2011 17:19

Dobrý den, mám také problém s fikusem. Mám krásný strom, který vždy v zimě opadal, ale ne moc. Letos je opadaní masivní a stromeček už je skoro holý. Jsem z toho zoufalá. V listopadu jsme se přestěhovali. V bývalém bytě byl na východní straně a hned u okna, takže na něj svítilo hodně sluníčka a celkově místnost byla hodně prosvětlená. Teď ho mám na západní straně, kde sluníčko skoro nezasvítí, je sice u okna ale zrejmě mu to nesvědčí. Problém je v tom, že ho nemám kde přemístit. Take jsem zjistila malé mušky v hlíně. Chystám se kytku přesadit a vyměnit hlínu, jen se mi to zdá ještě brzy. Chtěla jsem počkat do března, ale obávám se, že po té už nebudu mít co přesazovat. Chci se zeptat, zda si může rostlinka zvyknout na změnu a jestli můžu v tomto období vegetačního klidu rostlinu přesadit abych ji ulevila od škůdců. mám v květináči žluté destičky ale moc to nepomáhá. Za rady moc děkuji. Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 10.1.2011 18:01

Pavlo,

ja bych asi nevahala a ficus dala pod sprchu na par minut a presadila. Koreny bych ale nejdrive umyla v kyblu v roztoku vody,  lihu a par kapek mydla na nadobi, pak oplachla vlaznou a cistou vodou.Nechci se moc opakovat, ale zkuste, jak jsem jednou jiz psala substrat bez hliny. Verte mi, je lehci a sterilni. Na Benjamin bych asi pouzivala 1raselina:1vermiculite:2 perlite. Nebo kaktusovou smes s trochou raseliny, pokud kaktusova smes se prodava sterilizovana?  To ja nevim. Raselinu prelejte varici vodou a nechte ustat pres noc, nebo aspon par hodin. 

Da to trochu vic prace nez rostlinu hodit do hliny ale aspon budete vedet ze v ni nejsou vajicka ruznych puklic, musek, atd. Kvetinac bych budto vyvarila nebo pouzila novy a dobre vymyty v horke vode s mydle a nejakeho desinfectiho prostredu.

Jak dale pokracovat? Dala bych rostlinu na tac s vodou aby se zvysila trochu vlhkost a take zvysila svetlo. To muzete mozna udelat i zarovkou (zarivkou). Zapadni okno asi nebude stacit. Az vyrazi nove listy, coz by mel, zacnete ho slabe hnojit. Ale o tom, az Vam poroste. To je vse co ja bych udelala. Hlavne listy nestrikejte vodou. Zalejvejte malo casto. Doufam, ze u okna neni moc velika zima.  Ale, je mozne, ze Vam nekdo poradi jak 'musky' rychle zabit? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 10.1.2011 19:42
benjamin nema rád průvan potom zhazuje listí... take přemokřeni a zastudnutí kořenů... kořeny mužete promit i slabým roztokem hypermanganu ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 10.1.2011 20:13

Fikus bych přesadila, oni ten zimní klid nemají úplný a stejně rostou. Zem stačí normální na pokojovky. Shazování listů může být i změnou stanoviště nebo jestli náhodou nepřeschl (v tom případě to někdy kytky s tuhými listy dělávají). Ale jak psal p.Julius, opravdu nesnáší průvan nebo proud studeného vzduchu při větrání v místnosti. Také nechce příliš zalévat (na to by ukazovaly ty mušky v zemině), zem mezi zálivkami nechat mírně proschnout. V teplejším pokoji spíš lze (ale není to nutnost) občas porosit.  Západní okno nevadí, může být i dál od okna, moc světla nepotřebuje. Spíš jestli mu tam nebyla od skla zima. Osobně mám benjamínek sice na JZ, ale 1,5m od okna a f.binnendijkii až v rohu místnosti cca 3m od okna.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika