Anturie - Co to může být?



Stránky: 1,  2,  3   
HankaT - (8) - 51.196 (?) 
31.1.2010 18:42, zobrazeno: 111090x

Dobrý den, mám anturii 2 roky a před 3mi týdny jsem jí přesadila, protože jsem si myslela, že má malý květináč, nehnojím jí a zalívám a rosím jedou týdně.Loni na podzim začala mít na litech suché fleky, tak proto jsem jí přesadila.Používám na ní postřik Dithane proti plísním na kytky, ovoce i zeleninu.Poradí mi prosím někdo co to může být ty suchá místa na listech?Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 31.1.2010 19:51

Nejsem odborník, ale tipla bych si na mokré listy a chladný vzduch. Prostě obyčejné nachlazení.

Anturii vůbec v tuto dobu nerosím, pouze v horkém létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 31.1.2010 20:21

Mám úplně stejný problém jako Vy. Taky mám dva roky starou anturii a stejně postižené listy. Takhle reaguje kytka na přelití. Nevím jestli se tato kytka má rosit, ale časté zalévání jí asi určitě neprospívá. Kamarádka jí má nádherně zelenou a pořád jí kvete. Prozradila mi svoji úspěšnost pěstování, takže vody méně. Už jsem se smířila s tím, že si půjdu koupit na jaře novou a začnu se o ni lépe starat. . Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.144 (?), 31.1.2010 21:23

Anturii mám na severozáp. straně asi půl metru od okna při pokoj teplotě 21 stupňů. Zalévám 2x týdně a taktéž rosím vlažnou dešťovou vodou, kterou používám i k zalévání. Mám ji druhým rokem, stále kvete, léto tráví s ostatními pokojovkami v polostínu na zahradě. V loňském podzimu jsem ji schovávala až koncem října. Není třeba hned zoufat, spíše se pokusit o záchranu. Také není od věci ke květinám občas mile promluvit, moje letitá osvědčená zkušenost.  Ať se Vám daří v dalším pěstování.

Víťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 31.1.2010 21:49

Tak takto vypadala ta moje do nedávna.Dostala jsem ji vloni na jaře, odkvetla a tvářila se všelijak.Přesadila jsem ji a listy začaly mít fleky tak jak je na fotu.Trvalo to asi půl roku než se vzpamatovala a začala kvést.Nerosím, zalévám podle potřeby, nejlepší vodoměrka prst do zeminy v květináči a mám ji na okně za záclonou které je otočené na SZ.Magdi, Hanko držím palce, ať Vám roste, kvete a dělá jen radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 3.2.2010 16:02

Já už jsem to s anturií vzdala, nevím jestli jí pomůže přesazení, má totiž větší část listů zežloutlých a zbytek podezřele uvadá, tak nevím, buď to vyjde nebo je konec. Na kapradinu jsem se už nemohla dívat jak opadává, tak jsem jí přesadila do nové hlíny a dala na schodiště, kde není tak velké vedro, snad jí zachráním. Po topné sezóně počítám vždy velké škody na kytkách. Ten suchý vzduch udělá svoje a ani rosení listů nepomáhá. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 3.2.2010 20:34

Rosení listů nezvýší vzdušnou vlhkost. Je to krátkodobé a neefektivní. Mnohem více prospěšný je mokrý keramzit do misek pod květináči

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.145 (?), 20.2.2010 15:28

Mám také naprosto stejný problém. Kdybych vyfotila svou anturii, fotky budou téměř totožné. Nachladnutí je u mě vyloučeno. Rostlina je u okna na západ, při teplotě kolem 23 st. Zalévám tak 1-2x týdně, podle stavu substrátu. Stále mi rostou nové zelené lístky, ale ty velké, starší flekatí až úplně uschnou. Netuším, kde dělám chybu. Mám ji rovněž zkusit přesadit? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 4.3.2010 20:51

Zdravím všechny pěstitele anturek. Už jsem taky psala svém problému s anturií. Přesazení nepomohlo, reagovala. Koupila jsem kamarádce krásnou růžovou, vypadala zdravě ale po měsíci se na ní objevily stejné fleky, takže nevím kde je chyba. Kdoví jestli netrpí všechny anturie nějakou houbovou chorobou. Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 4.3.2010 21:21

Myslím spíš, že je to trvale mokrý substrát, kdysi mi tohle také začala dělat, ony ty plastové květináče dole drží vlhko, i když je zem nahoře suchá. Chce to opravdu vždy před zálivkou nechat úplně vyschnout (poznáte to i na váze květináče), potom ale důkladně zalít, až voda proteče, asi po hodině zbytek vody z misky vylít, to už je dost nacucaná. Teď mám doma ant., kterou měla asi pět let máma, a protože už měla dlouhý kmínek (nebyla od koupě přesazená), zasadila jsem ji i s kmínkem do země a velmi jí to prospělo, kvete jak divá. Mám ji už tři roky na západním okně na parapetu nad radiátorem, nerosím, jen zalévám odstátou vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika