Zežloutnutí listů



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
21.6.2009 11:10

Nám při nákupu broskvoně poradili, že kdyby se nám zdálo že se stromek špatně ujímá, tak ho zabalit na pár dnů do igelitového pytle.Průhledného.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
tripx - (2) - 79.236 (?), 20.6.2009 13:02

Zkouším co se dá, ale taky mi na broskvoni a nektarince zežloutli listy, přivezl jsem si kontejnerovanou broskvoň zasadil a zalíval, začli usychyt lístky a po měsíci žádný přírustek a lístky opadavají, mám jí zrušit nebo čekat jestli se ještě zmátoří??? Díky za radu.

list na nektarince
list na nektarince
usychání nově vysazené broskvoně
usychání nově vysazené broskvoně
list na broskvoni
list na broskvoni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 23.196 (?), 20.6.2009 15:31

Neznám názory ostatních, ale tady na těchto fotkách se podle mě jedná o jasnou chlorozu. Při zálivce přidávat do vody Ferosol-dle návodu-zdravotní stav stromků by se měl zlepšit. Nic bych nerušila-nevykopávala, nekácela. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 20.6.2009 23:21

Ten stromek očividně uschnul. Je to zřetelné z scvrklých letorostů.. Pravděpodobně jste ho neošetřil správně při výsedbě. Zastřihnout kořeny, zkrátit větvičky v koruně na dvě očka, zalévat, příp. vlhčit kmínek po omotání savým hadrem. Tohle vypadá, že stromek vyrašil a zhasnul. V takovém případě se radívá: vyjmout stromek ze země, znovu seříznout kořeny až do zdravého dřeva, korunce ponechat jen minnimum živých pupenů, řezy v korunce zamazat a celý stromek min. na 24 hodin namočit do sudu s vodou. Když kůra se znovu nasaje a napne, zasadit. Je už léto a takový pokus by se dal udělat v zoufalé naději, že se stromek ještě vzpamatuje. Jinak si připravte peníze na nový stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 21.6.2009 11:10

Nám při nákupu broskvoně poradili, že kdyby se nám zdálo že se stromek špatně ujímá, tak ho zabalit na pár dnů do igelitového pytle.Průhledného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.65 (?), 23.6.2009 11:52

Žloutnutí a padání listů může mít též příčinu v postřiku měďnatým fungicidem, jak tady nějaký "odborník" taky radil. Z toho by se zdravý strom vylízal sám.

Jaromír Jadrný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 7.7.2009 21:19

Pravda. Měďnaté postřiky na list broskvoní nepatří. Mohou ji zahubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.1 (?), 18.7.2009 17:52

Před měsícem (16.6.) jsem v příspěvku psal, že jsem do země okolo broskve udělal díry a do nich nasipal NPK a granulovaný kravský hnůj.Teď po měsíci musím konstatovat, že to přineslo mnoho dobrého-žluté listy zezelenaly a konečně broskev začala přirůstat, už mám 30 cm přírůstky, to zatím nikdy neudělala.Taky jsem použil listové hnojivo.Teď už jenom čekám jak dopadne úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 14.8.2009 7:36

Dobrý den, psala jsem 19.6. To žloutnutí je tam stále a teď se přidalo toto... viz.foto. Zalévám vodou ze studny(kdysi dělaný rozbor-železitá)pod ní je petržel, celer, hnojím občas(asi 1x za 14dní) i méně skvaš. slepičinci. A asi před třemy roky naposledy hnůj mix-prasečí, slepice, holuby. Prosím o radu, copak ji asi schází?Myslím, že plody jsou v pořádku, jen ty listy....

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.14 (?), 14.8.2009 15:02

Já bych se přiklonila k nedostatku hořčíku, možná i přebytek dusíku.Po sklizni bych zkusila přihnojit síranem hořečnatým (do půdy nebo postřik na list). Jinak se mi osvědčila souprava OPTIKOMBI meruňka a broskev, obsahuje listové hnojivo WUXAL super a musím říct, že tak velké a krásně tmavě zelené listy moje broskvoně ještě nikdy neměli. Janina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika