Velmi rané broskve



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?)
26.6.2020 12:21

no ano, zmrzlo a opadlo nejméně 95% květů na Springcrestu z Uh. Ostrohu. Ten zbytek bude dělat jen zlomek úrody. Oproti tomu některé Sprigcresty naroubované na semenáčky kupodivu přežily a zaplodily. I to je ale při mládí stromků jen na ochutnání. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.6.2020 19:52

Velmi rané broskve, prosím pěkně, nemáme. sad Můj dvojitý pokus o pořízení Rich Maye ztroskotal a Sagittaria zřejmě žádná Sagittaria nebude, jak typuje jeden zdejší pisatel. Obě tyto odrůdy pěstuje PAVEL CZ, tak by mohl přispět nějakými fotkami. 

Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Spring Lady
Spring Lady
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 25.6.2020 20:23

Springcrest.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.6.2020 11:33

Tak to já s jedením plodem, co přežil mráz, vyfoceného ze dvou stran, těžko můžu konkurovat. smiley Myslel jsem, že Vám Springcrest zmrzl. S podobně dozrávajícími odrůdami se ukazuje odolnější, vůči mrazu, jak Harbinger, tak Fenix. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 26.6.2020 12:21

no ano, zmrzlo a opadlo nejméně 95% květů na Springcrestu z Uh. Ostrohu. Ten zbytek bude dělat jen zlomek úrody. Oproti tomu některé Sprigcresty naroubované na semenáčky kupodivu přežily a zaplodily. I to je ale při mládí stromků jen na ochutnání. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 6.7.2020 13:05

První Springcresty na stromku z U. Ostrohu dozrály ke konzumaci. Letos jich je málo, nebyl tím pádem ani žádný propad plůdků. Z mého pohledu nejranější a nejchutnější broskve, co mám. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 10.7.2020 13:25

Já jsem měl jen jeden Springcrest. Sice "strčil do kapsy" většinu plodů Harbingeru, ale byl pouze jeden. Byl ale vysoce jakostní. Těsně po dozrání se vyznačoval stále ještě pevnou, šťavnatou dužninou. Stejně jako první plod Avalon Pride. Tyhle předčasně zralé plody mají většinou nevyvinutou pecku, to je možná důvod proč dozrají dříve. Harbingery měly prakticky všechny nevyvinutou pecku. Zhruba tak před deseti lety dozrávaly zhruba o čtrnáct dní déle a pecky měly v pořádku. Navíc mají nyní často praskliny u stopky a dostává se do nic různý hmyz. Vysoce jakostní plody raných broskvoní s neoddělitelnou peckou od dužniny, je třeba si řádně vychutnat tím způsobem, že vykrajujeme postupně půlměsíce a pomalu degustujeme jejich výbornou broskvovou chuť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.17 (?), 11.7.2020 8:57

Dokážete někdo porovnat popisovaný Springcrest se starší Favoritou Moretini III? Co do odolností, doby zrání a chuti (i když ta je subjektivní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 11.7.2020 10:24

FM3 je dobře odolná proti mrazu v květu a bohatě plodící. Při protrhání jsou plody výborné chuti, a což je rarita u ranějších broskví, je i částečně odlučitelná pecka od dužniny. Jako jediná broskvoň do zahrady je to ideální volba. Springcrest není odolný proti mrazu v květu, ale je to dáno tím, že velmi brzo raší, snad jako první a tudíž i dříve rozkvétá. Letos tím pádem květy zmrzly. Springcrest je ranější. FM3 (-15 RH), Sprigcrest (-20 RH). Mezi ranými až velmi ranými odrůdami je Springcrest při protrhání jistě velmi jakostní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.255 (?), 21.6.2018 18:19
Zdravim a díky p. Petře, sem rád že jste se ujal této diskuze. Rád bych zde zhodnotil ty velmi rané odrůdy broskvoni, než se pro nějaké rozhodneme. Tedy alespoň já tedy :-) Mohli by sme to tady "časem" vyhodnotit v globále. Sám zatím pro sebe favorizuju toho Harbingera, možná zkusit tu Kamilu, nebo Roztylskou n. terminove by mě to vycházelo tak nejlépe a chcu taky chuť. :-) __ K té HH rozhodl sem se také kvůli její jadrne chuti a vyhradil sem ji nejlepší místo, jižní terasa v tomto směru orientovaném svahu s dobrou propustnou půdou. Fairhaven má jen několik let tak ho měnit nebudu zatím. Je to taková jistota. Na Early redH su taky zvědavé, u nás se dřív broskve moc nepestovali a taky preferuju tu jadernou chuť. Místo Sunhavenu bych v současné době dal Michaelu stavnatejsi pro decka ale je to takové držák a dřív sme byli spíš okrajová oblast. __ samozřejmě až se pro něco rozhodnu a budou nějaké "výsledky" tak se rád podelim o poznání :-) zatím díky Kryštof z Brna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.255 (?), 21.6.2018 20:38
Jinak musím-e opět pochvalit fotky p. Petra fotodokumentaci by se spíš hodilo říci. Je vidět, že Springy jsou fakt napřed :-) asi tak o týden až deset dní a harbingi jsou "skoro" jak moje FM3. Díky __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika