Trávník až ke kmínku



host - 76.122 (?)
6.11.2008 14:34

Záleží na podnoži. Pokud je to kvalitní podnož tak to nevadí. Pokud je to moderní podnož tak vadí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 53.209 (?), 6.11.2008 13:27, zobrazeno: 28774x

Před 2-3 lety jsem zasadil broskvoň, meruňku, slivoně, jabloň a blumu. Stromky celkem prosperují, broskvoň -Sunhaven měla letos už ca 15 plodů. Až ke kmínkům stromků mám trávník. Napadlo mne, je to pro stromky optimální?? díky.Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 6.11.2008 14:34

Záleží na podnoži. Pokud je to kvalitní podnož tak to nevadí. Pokud je to moderní podnož tak vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 6.11.2008 14:49

Prosím o širší vysvětlení Vašeho příspěvku. Co je to kvalitní a moderní podnož? Jsem ovocnář, ale vůbec netuším, co tím myslíte. Děkuji. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.86 (?), 6.11.2008 15:22

Spíš to vadí při sekání. Mám kolem kmene malé kolečko udržované Casoronem G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 7.11.2008 17:27

Dnešní podnože se vybírají co nejslabší, aby storm začal plodit co nejdřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.194 (?), 7.11.2008 18:06

No rychlý nástup do plodnosti je u ovocných dřevin rozhodně důležitý a za tím účelem se samozřejmě šlechtí i podnože které toto ovlivňují, nicméně pan Honza má 4 druhy peckovin a pouze jednu jádrovinu. V peckovinách toho nového a hlavně významně se lišícího od dřívějších moc není. U jádrovin je to také stále stejné už mnoho roků. Jak ale mám rozumět tomu, že slabě rostoucí podnož je dle Vás nekvalitní. Proč by měla být? Děkuji za odpověď. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 7.11.2008 18:26

No třeba kvůli tomu trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.194 (?), 7.11.2008 20:46

Slabě rostoucí podnože mají rády nezatravněné plochy, to ano. Ale proč jsou kvůli tomu nekvalitní? Na celém světě se ročně namnoží desítky miliónů slabě rostoucích podnoží. Zkuste prosím objasnit. Děkuji Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 8.11.2008 15:31

Okopávání stromků má mnoho důvodů (Vláha, likvidace přezimujících škůdců, výživa stromu). Myslím, že to je pro strom lepší. Na druhé straně jde i o to jak je zahrada řešena. Já na zahradě staré stromy neokopávám z estetických důvodů. U nově vysazených stromků ale udržuju mísu a okopávám je.

Při zatravnění až ke kmeni často dochází při nedbalé péči k poškozování stromků. Ve veřejné zeleni je často vidět krčky stromů ohoblované od strunové sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 10.11.2008 21:05

To s tou sekačkou je pravda.Čas od času musím vzít vosk a zatřít šrám.Když pod korunou udělám 1-2 díry pomocí trubky, naliju do nich zkvašený slepičinec a pak zastrčím hadici z nádrže, snad pro strom udělám stejně dobře jako s velkým kolem okolo.Při vzpomínce na okopávání kol okolo stromů v dětství mi naskakuje husí kůže.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika