Taphrina deformans



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
23.4.2014 19:40

Já jsem se musel zasmát, když mi soused říkal, že soused od něj na pravo nestříká nikdy a má broskve jako "melouny". To je taková klasická hláška, že někdo něco nedělá a přitom je na to lépe než ten, kdo něco dělá. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 23.4.2014 20:12

njn nejsou melouny jako melouny...

Melouny na bankovním účtu jsou nejhezčí...

No asi tak 6 let zpátky jsem měl na jedné broskvi plody stejně velé jako melouny na zahrádce, ale nepovažuji to za přílišný úspěch. Melounů bylo 8 po kilíčku a na tom jednom stromku broskve po propadu neopylených či namrzlých plůdků zůstaly 2 broskve. Že jedna měla 0,9 Kg a druhá 1,2 Kg není až tak s podivem, protože jiné roky má ten stromek přes 20 Kg normálních.

No občas jsou příznaky kadeřavosti na plodech, ale mnozí si neuvědomují, že když klasicky plstnatá broskev dává nektarinky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.4.2014 21:37

Abychom měli ověřené výsledky testování rostliny(odrůdy) proti patogenu, víru,choroby npř.kadeřavosti,o které se lze opřít, potřebujeme v danou dobu poblíž nejlépe několik rostlin jako referenční vzorek.

Některé roky se ošetření proti patogenu vynechají, přesto nějakým záhadným přičiněním tlak choroby je mizivý, nebo žádný.Naproti tomu jinými roky se ošetření rostlin provede poctivě,a opakovaně, ale patogén si dělá co chce.Rozhoduje vhodný termín, četnost ošetření, koncentrace,kvalita přípravku, obměna účinné látky, a příhodné podmínky pro rozvoj patogénu v daném roce.

Protože každý rok je tlak choroby jiný, je třeba srovnání výsledků provést nejlépe v několika ročních cyklech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 23.4.2014 22:55

To máte pravdu, když jako letos teploty při denním maximu vystřelí nad 17°C, tak výskyt patogenu může být přetlačen rychlým nárůstem přírůstků a pomalým růstem houby. Ona má prý nejradši teploty od 6°C do 14°C.

Referenční stříkaný vzorek v sousedství je FM3 a RH cca 20 m severně, poctivě 2× ošetřená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika