Tak co kadeřavost?



host - 136.34 (?)
28.5.2009 20:59

Já mám nejvíce kadeřavosti též na listech z koncových pupenů.Přikláním se spíše k tomu, že při postřiku není možné nastavit trysku proti každému koncovému pupenu a důkladně ho propláchnout.Při dlouhém řezu zůstávají ponechané větve celé i s vrcholovým pupenem.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 28.5.2009 19:46

Když se broskvoním nebudeme pravidelně věnovat, bude "po srandě". Stříkal jsem ale výsledek nikdy není stoprocentní.  Všechny správně stříkané broskve (patnáct stromků) mají kadeřavost a nezbude mi než obírat listy. Díky dostatečným výživovým podmínkám a vlhkosti stromky dobře regenerují. I když jsem věnoval péči postřiku, nestačil jsem včas řezat. Ostřihal jsem v květu jen dva stromky. Na nich není ani jeden kadeřavý list. Vysvětluji si to teorií, že kadeřavost se šíří z koncových pupenů, které obvykle postřikem všechny nezasáhneme a řezem je odstraníme i jako zdroj infekce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 28.5.2009 20:59

Já mám nejvíce kadeřavosti též na listech z koncových pupenů.Přikláním se spíše k tomu, že při postřiku není možné nastavit trysku proti každému koncovému pupenu a důkladně ho propláchnout.Při dlouhém řezu zůstávají ponechané větve celé i s vrcholovým pupenem.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 29.5.2009 20:46

Víte - o řezání všeho možného už bylo taky všechno možné i nemožné napsáno. Přes to máme každý svůj způsob řezu. Já jsem se učil, že dlouhý řez u broskvoní je cca 30 cm a krátký na dvě očka. To praktikuju tak, že postranní obrost řežu střídavě jednu dlouhou a jednu krátkou. Všechny dlouhé by se tam stejně nevešly. Konce kosterních větví tak o třetinu. Tím je dáno, že vlastně oholím všechny koncové pupeny. Četl jsem tady (myslím od pana Vysloužila) o dlouhém "americkém" řezu. Ten neznám a tak tedy stále opakuju to své dlouhá - krátká (kolmé na krátko). Dociluju toho, že mám broskve s kotlovými korunami a plody mi neutíkají na konce větví a a stále se tvoří dostatek mladého dřeva. Až bude víc času, předvedu nějakou fotografii. To, že jsem se tak rozepsal, jen potvrzuju názor, že podstatou opakovaných postřiků je to abychom příště postihli to, co jsme dnes vynechali, hlavně ty koncové pupeny. Ještě dodatek. Mně samotnému trvalo velice dlouho, než jsem se naučil řezat broskve. O to těžší je vykládat někomu jak by to měl řezat několika větami po internetu.  Zdravím vás a přeju pěknou úrodu nejlepšího, co můžem v našich podmínkách pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.39 (?), 4.6.2009 12:13

Já je otrhávám, určitě jí to prospívá zatím se nektarince daří je obalena plody.Dělám to takle už 4rok.postřik používám jen v nejnutnějším případě a to Biool před a po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 9.6.2009 21:52

Pane Martine, obracím se na Vás, jako odborníka, poraďte mi prosím: mám broskvičky (Harbrite) také 2 rokem, na obou nyní narostly dvě broskvičky.Dobrá, nechám je tam, ale žlutočervenají mě nějaké lístky, celkově si myslím, že nemají tu správnou, zelenou barvu.Kadeřavka to není, nejsou zvlněné, lístky jsou rovné, akorát žloutnou.Myslíte, že je to tím, že stromky pravidelně večer zalévám?Děkuji za odpověď, popř.vložím foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.194 (?), 15.6.2009 12:51

Olomouc - letos maximal super - nepamatuju takovou pohodu - je ovšem fakt ze jsem tez po lonske hruze letos strikal ale soused co nestriká taky nic... tak necvim... už jsem byl nadšen jak krásně funguje nově ozkoušený syllit...:((..tak nevim... uvidime narok... jinak diky za rady k řezu, užý bych se to také konečně rád naučil... a ještě tak vědět kde dělám chybu při očkování - jeste mi to nikdy nevyšlo...:(( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.10 (?), 15.6.2009 17:23

Všechny zdravím.

Dávám na uvahu, kamarád odstranil kadeřavost broskvoní tím, že na knínek přilepil lepící pásek proti mravencům.již 5let nestříká a nemá kadeřavost, kde předtím byla i když stříkal.Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 15.6.2009 17:38

Už jsem se domníval že kadeřavost pro letošek je definitivně zažehnána a ona se mrcha objevila až teď.Ne moc ale přeci asi druhá vlna nebo co.Letorosty jsou 20 a více cm a až na vrcholech na nejmladších listech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 15.6.2009 20:26

Je to jeden z radikálních nesmyslů šířenýchlidmi neznalými, ale fanaticky prosazujícími ochranu přírody t. zv. BIO prostředky a vynálezy. Kadeřavost broskvoní nemá s mravenci vůbec nic společného. Je to houba a její zárodky se šíří vzduchem a hlavně přezimují na pupenech. Kdyby váš přítel totéž udělal u jabloně, dalo by se jeho jednání považovat za rozumné, neboť na listech jabloní se dají nalézt útvary podobné kadeřavosti broskvoní. Neznalci už zde psali: mám kadeřavost na jabloni, na rybízu a pod. Na jabloni to ale způsobuje mšice jabloňová a v tom případě by lapání mravenců na lepový pásek mělo význam, protože šíření této mšice podporují právě mravenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 15.6.2009 20:31

Doplnění předchozí odpovědi. Moje odpověď patří hostovi s číslem 224.10 z 15.6.2009.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika