Tak co kadeřavost?



host - 136.34 (?)
24.5.2009 21:09

44.188 poslechněte p.Martina.Dva kousky na ochutnání asi neuškodí, zbytek bych raději otrhal.Někde je zde napsáno, že broskev na rozdíl od jádrovin nemá "samoregulaci plodnosti".Plodí naplno a když neprotrháváte, tak o ni za pár let přijdete.

Letos mám oproti loňsku pár napadených listů z koncových pupenů.Plodů je podstatně méně.Měl jsem po zimě uschlé celé slabší větve.Vloni dostaly stromy zabrat.Plzeňsko.pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 18.5.2009 21:54

Oproti loňskému roku, kdy jsme měli v Písku kritické sucho, dostali jsme začátkem května dávku několika vydatných bouřek. Můžu tedy říct, že zavlažíno by bylo. A kadeřavost se objevila na všech (stříkaných) broskvích. Tu víc, tu míň, podle odrůdy.  Dnes jsem zjistil zajímavost, že tím dostatkem vláhy svazky silně kadeřavých listů prorůstají dál silné letorosty, které jsou zdravé. Třináctého května jsme se tedy radovali zbytečně, ale tak už to v přírodě bývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 19.5.2009 15:53

Ostravsko - přes postřik v předjaří se kadeřavost mírně projevila, nicméně s loňskou "kalamitou" se to nedá srovnat
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 23.5.2009 21:54

pane Skácel, jak píšete, že jste z Písku jsem moc ráda, já bydlím 15km od Písku, letos je opravdu zavlažíno, ale u nás byly ještě kroupy počasí se střídá, tak se nedivím, že je opět kadeřavost, jestli se stříká nebo ne, ale to otrhávání je únavné a snad meruňky vydrží mají ranky po kropupách.Mě letos taky prorůstají letorosty, tak snad už nic nepřijde.Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 24.5.2009 12:38

Broskvičkáři dotaz-min.rok jsem zasadila novou broskvoň a letos je obsypaná plody i u sebe třeba 3,mám je tak nechat nebo otrhat, nebo nechat z toho trsu jen jednu?kolik jich může být u sebe?a také o kolik ji mám na podzim zakrátit?žádné větvě nepřekáží, takže fiknout asi všechny?Na jaro už ji mám také stříkat proti kadeřavosti?kujííííí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 24.5.2009 13:04

Ani Vám moc nezávidím, loni zasazená broskev obsypaná plody... Bude Vám cukat ruka, ale je nutné většinu plůdků odstranit a nechat pouze na ochutnání. První dva roky od výsatby se tvaruje korunka (přírustek dřeva na úkor plodnosti). 
Řez broskvoní se provádí v době květu, případně po odkvětu, v době vegetace můžete dlouhé výhony zaštipovat. Postřik proti kadeřavosti se prování časně z jara, když se nalívají pupeny... Více v jiných vláknech tohoto fóra.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 24.5.2009 13:21

Je nesmysl brát to podle tabulek a říct za x led ano, do té doby ne. Klidně tam přiměřenou část plodů nechte.

Zkrátit všechny větve je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 24.5.2009 13:38

Vycházel jsem z toho, že stromek je zasazen pouze rok. A to opravdu nic jiného, než otrhat plody, nemůžu doporučit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 24.5.2009 14:10

Vycházel jsem z toho že ho vysadili na jaře, v tom případě nevidím důvod pár plodů nechat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 24.5.2009 20:37

Mám takový pocit, že Vám vůbec nerozumím. Nemáte náhodou potřebu vždy něco komentovat?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 24.5.2009 21:09

44.188 poslechněte p.Martina.Dva kousky na ochutnání asi neuškodí, zbytek bych raději otrhal.Někde je zde napsáno, že broskev na rozdíl od jádrovin nemá "samoregulaci plodnosti".Plodí naplno a když neprotrháváte, tak o ni za pár let přijdete.

Letos mám oproti loňsku pár napadených listů z koncových pupenů.Plodů je podstatně méně.Měl jsem po zimě uschlé celé slabší větve.Vloni dostaly stromy zabrat.Plzeňsko.pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika