Spring Crest



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.21 (?)
23.7.2021 13:30

no, ona ta popularita jde ruku v ruce s rozšířením té odrůdy. Pro mě je to v tuto dobu asi jediné chutné ovoce, kromě angreštu a rybízu, které mám. Meruňky a třešně už mám sklizené, FM3 teprve bude, Earliglo má šarku a po sklizni asi půjde. Springcrest jsem rozmnožil a mám ho teď kromě originálu z Moravy ještě na 4 semenáčích. Úroda letos vynikající. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 12.7.2021 22:08

něco pomrzlo, ale nakonec jsem musel ještě plody protrhávat. Teď už Springcrest nabývá a vybarvuje. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2021 17:09

Na rozdíl od Harbingeru Springcrest ještě není zdaleka zralý. 

Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 22.7.2021 12:25

Příliš mnoho psů, zajícova smrt. Příliš mnoho plodů, slabá cukernatost. Jedna a jedna jsou dvě. 

Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 23.7.2021 11:47

Že je Springcrest populární je pouze moje domněnka. Mimo pana Waltera jsem moc příspěvků neviděl. Nevýhody: Odrůda velmi brzy raší a kvete, tudíž květy často zmrznou. Například minulý rok zmrzla jako jediná snad ještě s Venusem a SRG, které kvetly taky nejdříve. Při řádné probírce plodů se ovšem dostavuje zajímavý chuťový zážitek v době zralosti. Taková výrazně navinule sladká chuť, částečně odlišná od odrůd typu Harbinger, FM3 atd. 

Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.21 (?), 23.7.2021 13:30

no, ona ta popularita jde ruku v ruce s rozšířením té odrůdy. Pro mě je to v tuto dobu asi jediné chutné ovoce, kromě angreštu a rybízu, které mám. Meruňky a třešně už mám sklizené, FM3 teprve bude, Earliglo má šarku a po sklizni asi půjde. Springcrest jsem rozmnožil a mám ho teď kromě originálu z Moravy ještě na 4 semenáčích. Úroda letos vynikající. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.7.2022 17:53

Na Springcrestu je prakticky jen tenhle shluk plodů + sem tam nějaký jednotlivec. Do vybarvování a zrání se jim přesto moc nechce. 

Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 7.7.2022 14:03

První zralé plody Springcrestu. Někdy si až říkám, že v chuti jsou to možná nejpovedenější kalifornské broskve. Neplatí to vždy. Záleží na počasí, množství plodů a jarních mrazech, které často redukují plody až k nule. 

Springcrest 2x vpravo dole
Springcrest 2x vpravo dole
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2022 18:56

A co Váš SPRINGCREST?

Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.7.2022 17:18

Jeden z posledních plodů Springcrestu šel dokonce i dobře rozpůlit.

Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2023 14:00

Plodů minimum, tak ještě aby nebyly dobré. yes

Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika