Shraz



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?)
13.7.2019 14:42

Já jsem si vždycky myslel, že ty díry jsou vyklobané od ptáků. Kolikrát jsem takhle přistihl sýkorky. Ještě více škodí hmyz. Píchance a kolem nich hniloba. Z Harcotu jsem díky tomu měl jen pár plodů na ochunávku. Shraz je jinak perfektní velmi raná žlutomasá nektarinka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 6.7.2019 15:21

Kamo, už máte taky vybarvenou nejranější žlutomasou nektarinku SHRAZ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 9.7.2019 18:56

První "žluté maso" v sezóně vyprodukovala nektarinka SHRAZ. Vůbec na ničem nezáleží. Ani na velikosti, ani na totální neodlučitelnosti pecky od dužniny. Plody jsem doslova vysál. Mňam. cheeky Ze známějších odrůd by mohla konkurovat raná nektarinka Roztylská.

Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Shraz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 25.5 (?), 12.7.2019 21:45

Pán Petr, nemáte problémy s hmyzom a inou háveďou? ako sa proti nej bránite?

Dnes po návšteve zahrady som bol nemilo prekvapený ešte tvrdými, hmyzom?(kunami)? vyžratými nektarinkami Shraz. Skoro polovica plodov je takýchto. Takto sa takých krásnych šťavnatých plodov ako máte Vy nedočkám, budem to musieť asi obrať tvrdé... snáď to dojde, ale bude to podtrhnuté ako z obchodufrown



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 13.7.2019 14:42

Já jsem si vždycky myslel, že ty díry jsou vyklobané od ptáků. Kolikrát jsem takhle přistihl sýkorky. Ještě více škodí hmyz. Píchance a kolem nich hniloba. Z Harcotu jsem díky tomu měl jen pár plodů na ochunávku. Shraz je jinak perfektní velmi raná žlutomasá nektarinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 82.250 (?), 15.7.2019 23:07

Môže byť... vtáky som tam ešte nepristihol-tie u nás milujú višne, ale vždy sú v tom nahlodanom sršne a mravce... chcelo by to každý jeden plod obaliť do netkanej textílie-alebo použiť nejaké vrecúška, podobne ako sa dávajú na strapce hrozna, ale bolo by to dosť pracné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 16.7.2019 18:33

Zdravím pan kamo, plody na vašej nektarinke sú vyžraté od sršňov. Takto isto vyžierajú aj jesenné odrody hrušiek v auguste a septembri.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.7.2019 9:04

Mám teď stejně nakousané broskve „Avalón příde“. Sršeň jsem neviděl už hodně dlouho. Ale vídám „namazané party“ zlatohlávků (Zlatohlávek zlatý) na kvasícím ovoci (třešně/višně). Jsou ve velkém podezření. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 25.5 (?), 10.7.2019 23:41

Zdravím Petr, nektarinky sú vybarvené, ale ešte tvrdé. Ešte tak týždeň/dva...? Stromček je pekne zarodený, minulý rok mal 2 plody, z toho jeden zhnil na strome a druhý napichol hmyz a okolo začal nahnívať, ale bol ozaj chutný. Zdajú sa mi hodne náchylné na zahnívanie pri poškodení hmyzom... Už sa teším na ochutnávku smiley Dnes som chutnal aj prvý plod z marhulky Velita, bohužiaľ nie poriadne vyzretý zo stromu, ale spadnutý z pod stromu, kde sa už kuny vybláznili... bol už aj načatý mravcami, polotvrdý s trochou šťavy, s výbornou pravou marhulovou sladko-kyslou chuťou

Shraz 8.7.
Shraz 8.7.
Shraz 30.6.
Shraz 30.6.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 2.6.2020 16:44

Pane Kamo, přeju Vám hodně úspěchů při pěstování této odrůdy. Podle mě je to velice cenná nektarinka právě pro velmi ranou dobu zrání. Doufám, že vyfotíte nové plody a sdělíte dobu zrání. Já už ji bohužel nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika