Rozkvétání broskvoní



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
1.5.2019 20:07

Květy na ovocných stromech u nás už nejsou žádné. Tak aspoň ty plůdky.

Nektarinky
Nektarinky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.4.2019 8:27

Catherinu mám taky z Droždína, ale nejdřív mně místo ní poslali Crestahaven. Primissima je nejranější bělomasá odrůda z těch běžně dostupných v našich podmínkách prodeje ovocných stromků. V nížinách zraje už v červnu, ale mnohem kvalitnější je ta SPRINGTIME, která přitom nezraje zase o tolik déle. Kadeřavost není zase takový problém. Jsou horší choroby, které se zažerou do dřeva a likvidují porost. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 26.4.2019 8:49

FM3 naplno.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.4.2019 9:49

To je krása. To u nás už nemáme. Jenom plůdky, které nejsou tak efektní. Nebo kvetoucí kdouloně. Ty zase kvetou jak planá růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.5.2019 20:07

Květy na ovocných stromech u nás už nejsou žádné. Tak aspoň ty plůdky.

Nektarinky
Nektarinky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 1.5.2019 20:45

Broskev kvetla v tom největším mraze, takže: co já bych dala za plůdky, i když ne tak krásné jako květywink Nemám ani jedenfrown Nu co už, loňský rok s úrodou všeho, byl u nás spíš ta vyjímka potvrzující pravidlo, že většinou všechno pomrzne. Tak uvidíme, sem tam je nějaká třešeň, hrušky snad budou, s jablkama je to bída, ty se vloni přeplodily...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 12.3.2020 15:16

první květy Springcrestu už jsou připraveny se rozevřít. Ovšem ten plánovaný nedělní ranní mráz možná zajistí, že broskvoň zůstane jen u květů. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.3.2020 13:38

Ze Springcrestem si na Vás vždycky vzpomenu, pane Waltere, jak jej preferujete na úkor jiných odrůd. Sice se v časopise Zahradnictví kdysi uváděla jeho větší citlivost na jarní mrazy, ale mám tady mnohem choulostivější celočervené odrůdy než Springcrest. Já osobně sice nedám dopustit na výbornou broskvovou chuť Harbingeru, ale Springcrest je modernější odrůda s určitými přednostmi. Méně plstnatá slupka, pevnější dužnina, leckdy intenzivnější zbarvení. Harbinger je snad odolnější v květu, pecky mně osobně nepraskají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.3.2020 17:33

Když už jsme u toho rozkvétání broskvoní, přidám tu dnešní fotky.

Rozkvétající J. H. Hale
Rozkvétající J. H. Hale
Zvonkovitý květ
Zvonkovitý květ
Miskovitý květ
Miskovitý květ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 13.3.2020 20:17

No tak vida, v Třebíči už kvetou broskvoně. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.3.2020 9:10

Srandičky, srandičky... dobře víš, kde jsem se zasekl. Tak aspoň přidám i nektarinku. V pozadí jsou vidět i plané slivoně, kterých tady na Balkáně kvetou tisíce. Už začíná i "sněžení" korunních lístků, hlavně meruňkových. Počasí je aprílové. Jeden den 7st. + déšť a druhý 25.

Я.

Nektarinka
Nektarinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika