Redhaven



host - 212.49 (?)
6.8.2019 21:26

Včera Redhaveny ještě tvrdé a dneska se ukázalo slunce a strom se zničeho nic rozhučel včelami, vosami, velkými zelenými brouky. Jako mávnutím proutku plody změkly. smiley Chuť výborná, plná, sladká, broskvová, méně kyselinek, RH jak má být. cheeky U pana Jiřího pro změnu chybí voda, reakce bude stejná. Mám pocit, že takovou trpělivost s počasím má jen Redhaven, proto je tak rozšířen. Na druhou stranu v lepších letech nedá lepší kvalitu. Na tu je navazující Fairhaven, ale už tu zase lije, ten si na slupku tolik prskat nenechá. V kýblu 150mm, bouřek jak za celých 5 let pozpátku a kousek na východ ani kapka, si asi někdo popletl čudlíky nebo tam nasávají či co. angel MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 168.21 (?), 6.8.2019 15:40

tak to beru zpět, když není čím zalévat právě v období postupného vybarvování a zrání plodů, pak nemůže úroda dopadnout nejlépe. Tak snad zítra zalejou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.78 (?), 6.8.2019 21:23

Zdravím pan Jiří 1968, ako ste spokojný s Harlayne? Harlayne by malo dozrievať medzi Maďarskou a Bergeronom, aspoň tak sa to o ňom píše.     Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 5.8.2019 21:58

Sešly se mi na zahradě tři stromky Redhavenu a i když chuť plodů je znamenitá, k příjemně navinulé chuti Springcrestu mají daleko. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 6.8.2019 21:26

Včera Redhaveny ještě tvrdé a dneska se ukázalo slunce a strom se zničeho nic rozhučel včelami, vosami, velkými zelenými brouky. Jako mávnutím proutku plody změkly. smiley Chuť výborná, plná, sladká, broskvová, méně kyselinek, RH jak má být. cheeky U pana Jiřího pro změnu chybí voda, reakce bude stejná. Mám pocit, že takovou trpělivost s počasím má jen Redhaven, proto je tak rozšířen. Na druhou stranu v lepších letech nedá lepší kvalitu. Na tu je navazující Fairhaven, ale už tu zase lije, ten si na slupku tolik prskat nenechá. V kýblu 150mm, bouřek jak za celých 5 let pozpátku a kousek na východ ani kapka, si asi někdo popletl čudlíky nebo tam nasávají či co. angel MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.8.2019 16:49

Vynikající pochoutka v podobě letošních plodů odrůdy s názvem REDHAVEN. Na fotce je vidět struktura chruplavé části dužniny kolem pecky. Úplná škoda o tenhle požitek přijít přezráním plodů. Další zralé plody mají už jen tu typickou broskvovou redhavenovskou aromatickou chuť, bez znaků horkosti kostky. 

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 15.8.2021 11:31

U broskvoní to není o nic lepší než u raných švestek. Absolutorium si zaslouží jen Flamingo. Na snímku první zralý plod Redhavenu, který byl kvalitní, ostatní po něm už jen "fádní jalovina". Člověk by řekl, je to moje chyba, ale vždy skvělé sousedovy "erháčka" (RH) jsou na tom úplně stejně. Přitom ještě plody Early RH byly skvělé, výrazně aromatické, jadrné. 

Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.142 (?), 15.8.2021 11:50

A jak hodnotíte Fairhaven, pane PzP? Kdysi jsem někde viděl, že se doporučuje do okrajových, tak jsem to zasadil. Ochutnal jsem snad tři úrody a zdála se mi výborná, rozhodně lepší než FM3. Jiné srovnání nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 15.8.2021 20:37

Tak to blahopřeji. Mně letos skončila, už nebudou žádné fotky ani degustace. Ale odrůd na vhodných podnožích pomalu přibývá. Napadla mě třeba odrůda Royal Majestic, která už je na GF-677, roste pěkně, ale pokud to bude něco jako Royal Glory, tak to žádná velká výhra nebude, protože na ní se vrhají včely nejvíce a plody jsou děravé ještě před dozráním. crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.8.2021 14:24

Ano, blahopřejeme panu PP. U mých Redhavenů k nějakému přechodnému zlepšení došlo a mohl jsem obdivovat tu klasickou jadrnou chuť u některých plodů sousedovic RH. 

Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
RH soused
RH soused
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.8.2022 13:37

Letos jsem optimální sklizňovou zralost Redhavenů propásl na dovolené, takže po příjezdu bylo všechno už měkké a alespoň se to dalo najednou sklidit. Chuť celkem v průměru dobrá, jen s občasnými náznaky většího broskvobého řízu. Sousedův RH je na tom podobně.

Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika