Red Haven



host - 50.44 (?)
17.11.2007 0:06
Velikost plodů je nepřímo úměrná jejich počtu (čím jich je méně, tím jsou větší). Kdo chce mít velké broskve, musí je v květnu protrhat a strom přihnojit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Gejitka - (3), 16.2.2005 12:59, zobrazeno: 36977x
Na naší zahradě máme dvě broskve jeden strom je starý, jeho odrůdu nezváme a druhý je vysazen asi 4 roky, jedná se o odrůdu red haven. Máte, prosím, s touto odrůdou někdo zkušennosti? V loňském roce stromek poprvé rodil, jeho plody byly velmi malé, pozdní a nešli od pecky - bez ořezání jste pecku nevyloupli.

může mi někdo poradit, jak s tímto stromem postupovat? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MKP - (27), 4.3.2005 10:04
Jen mě napadá, zdali je to opravdu Red Haven. Red Haven je osvědčená starší odrůda, taková skoro legenda, podle ní se posuzuje ranost odrůd (co je před ní, je rané, co je po ní je pozdní), plody má hezké, při dostatku vláhy velké, chutné a hlavně - zralé jdou od pecky. Máme na zahradě stromek Red Havenu, zahrada je sice velmi suchá (nejlépe tam roste pupava bezlodyžná a mateřídouška), stromek není zaléván, takže má sice menší plody, ale stejně jdou od pecky. Od pecky nejdou ranější odrůdy (např. Early Glo), zrající v červenci či začátkem srpna (dle postupu vegetace).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 16.3.2005 9:28
mám 2 stronky této odrůdy a nemohu si je vynachválit. Plody nedosahují takové velikosti jako jiné odrůdy ale zakladním pravidlem pro tuto odrůdu řádný prořez, jednou za 3 roky důkladný, až radikální( na úkor kvantity) a co je nejdůležitější abnormální přísun vody. Občas přihnojit ledkem amonným/vápenatým/NPK/cererit a včasný postřik před kadeřavostí. Hodně ůspěchů přeje Jirka z Bohdanče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.44 (?), 17.11.2007 0:06
Velikost plodů je nepřímo úměrná jejich počtu (čím jich je méně, tím jsou větší). Kdo chce mít velké broskve, musí je v květnu protrhat a strom přihnojit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 29.3.2005 11:04
Red Haven a všechny broskvoně vůbec je potřeba přihnojovat a zalývat !
Já hnojím Cereritem v březnu a v červnu a dále je potřeba listové hnojení, já používám specielní hnojivo na broskvoně, postřik se aplikuje 1x za 14 dní od konce května do počátku srpna. Zejména v létě při formování plodů je nutná vydatná zálivka.
Důležitý faktor je v jaké nadmořské výšce se nacházíte a zda máte opravdu naroubovaný Red Haven, nebo zda Vám třeba dokonce část roubem neodumřela a neplodí Vám podnož !
Pokud budete mít extrémně malé plody i po příhnojování a zalývání,
nemá smysl dál stromek zachovávat.

Martin od Ml. Boleslavi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.44 (?), 19.3.2007 10:45
Odrůda Redhaven se mj. naopak vyznačuje snadnou odlučitelností pecky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.3.2007 16:19
Podle popisu -pozdní, malé, neodlučitelné se jedná s vysokou pravděpodobností o podnož. Naštěpovaná část nejspíš umrzla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.253 (?), 27.9.2008 20:28

Jsem liberečák a broskev Red haven mám 5. rok. Plody jsou skutečně velké od pecek jdou sami. Z toho 1 stromu mám cca 50 kg plodů. Ale každý rok, když je strom v květu ho setřihám o více než 50%. Všechny větve do koruny - absolutně, strom tvoří "kalich" aby byl prosluněný. Popraskaný kmen klasicky ošetřuji voskem a balím do dumového obinadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika