První broskvoně dozrávají



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
9.7.2015 12:52

Pokud je to první - panenská úroda a bylo u Vás sucho, je možné zpoždění jak v nárůstu plodů tak v jejich zrání. Jestliže je ale stromek pod závlahou a bude to jeho druhá úroda, pak to bude něco zrajícího společně s RH.

indecision

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 253.40 (?), 1.7.2015 16:13

Teplo a sluníčko posledních dvou dní se proměnilo v žlutočervený nádech broskve odrůdy Harbinger.Jestliže vyjde tropická předpověď počasí na nejbližší týden, pak plody pochytí dostatek cukru i v naší okrajové oblasti - Valachy 400m.n.m.

Harbinger
Harbinger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 1.7.2015 18:14

Barva, cukr-to je fajn, jenom jestli vodu majwink, ta udělá tělo broskví, kdo neleje, ten se postícheeky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 1.7.2015 21:26

A já se postit nebuducheeky,vylil jsem tam půl sudu.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 2.7.2015 17:08

Taky mám nový Harbinger, ale zatím prvním rokem a bez plodů. Včera jsem koupil krásně vybarvené a velké plody odrůdy Spring Lady dovezené z "Espaňolu". Byly už na pohmat trochu měkčí, tak jsem čekal, že budou již konzumně ideální. Z chuti jsem byl ale značně rozladěn. Prostě "bezchuť" podtržených plodů. To jsem měl mnohem větší požitek z těch malých Primissim. Doufám, že vlastní plody Spring Lady budou kvalitnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 8.7.2015 13:13

Na dvouletém stromku včera dozrály 3 kousky broskve odrůda Harbinger.Chuť je výborná, měkké byly již na stromku, velmi šťavnaté a rozhodně lepší než podtržené broskve z obchodu.Rannost je výborná, skoro o měsíc dříve než Redhaven.Trochu jsem měl obavu z této odrůdy, protože kolega ji odstranil ze své zahrady, protože mu nedávala plody uspokojivé kvality.V mých podmínkách se zatím osvědčila, možná ale i proto, že byl letos zcela mimořádný dozrávací týden, tak uvidíme.Valachy 400 m.n.m.

Harbinger
Harbinger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 9.7.2015 10:10

Vybarvují různé odrůdy včetně Favority Morettini 3, která je samozřejmě ještě zcela tvrdá. Z déle zrajících odrůd (v průměru zde kolem 25.7.) je poslední, která již takto vybarvuje. Odrůdy zrající později jsou ještě "v klidu". Nepravá Dixired, což by měl být Harbinger, prozatím nemá typické "tygrování."

nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
nepravá Dixired (snad Harbinger)
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Springbelle
Springbelle
Springbelle
Springbelle
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 9.7.2015 12:31

Moc pěkné, Petře. Tohle tedy asi FM3 ze zakoupených oček nebude, co? frown Foceno v sobotu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 9.7.2015 12:52

Pokud je to první - panenská úroda a bylo u Vás sucho, je možné zpoždění jak v nárůstu plodů tak v jejich zrání. Jestliže je ale stromek pod závlahou a bude to jeho druhá úroda, pak to bude něco zrajícího společně s RH.

indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 9.7.2015 13:20

Takhle vypadají v současné době plody pozdnějších odrůd. U těch Favorit je všude už červené líčko, i když jsou plody z části stále zelené. Myslím, takhle, jako ten plod na Vaší ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 10.7.2015 12:05

FM3 je u nás již zralá, sklízím panenskou odrůdu probírkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika