Kdy zastřihávat broskvoně



host - 49.39 (?)
16.3.2010 12:07

Jakmile to půjde, hned je vysaďte.

A opravdu se nebojte stříhat podle rady p. Vysloužila. Vypadá to sice opravdu drasticky, ale pro dobré ujmutí stromku a jeho následný růst jediné správné řešení.

(A zatřel bych rány štěpařským voskem či balzámem.)

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.3.2010 18:36

Pěkný den, mám koupeny stromek broskvone REDHAEVEN s podnozi B.Mont(snad jsem ji dobre precetl), poradte prosim kdy a jak provest rez na tomto stromku, velmi dekuji

stromek
stromek
stromek B)
stromek B)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 15.3.2010 18:47

Ostatní vám budou určitě něco vnucovat, ale já bych to nechal jak to je. Ale to jí máte uvnitř??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.122 (?), 15.3.2010 19:30

Jsou tu jiní daleko zkušenější odborníci než já, ale já bych řekla, že záleží na tom, jakou korunku u broskve chcete. Já i moje tchýně máme proskve s dutou korunou a nemůžu si tento tvar vynachválit. Dobře se stříhá, dobře se sklízí plody a nepotřebujete na to štafle. Snad Vám tu poradí co s tím. Hodně zdaru při pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.3.2010 19:43

take myslim, ze duta koruna bude ok, vim, ze se ma dat pryc terminal, ale co ten zbytek?muze mi to prosim nekdo na me fotce nastinit, kde to mam strihnout? diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2010 21:40

Předpokládám, že se jedná o prostokořený dosud nezasazený stromek.
Dva horní výhony bych po výsadbě odstranil úplně, ty tři spodní zkrátil tak na 3 očka jako základ tří ramen kotlovité koruny. Razantní zakrácení vypadá krutě, ale do podzimu bude koruna stejně velká jako nyní, při dobrých kořenech ještě o dost větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.3.2010 21:51

ano, je to cerstve koupeny stromek, ktery co nejdrive vysadim-tento tyden ma byt uz pekne a po vysadbe samozrejme udelam postrik proti kaderavosti..

akorad u stromku jsou 4silne kosterni vetve, terminal a uplne vespod nejslabsi... takze mohu to udelat tak, ze terminal dam pryc, necham 4vetve-zkratim a tu nejslabsi vespod zcela ustrihnu, mohlo by to tak byt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2010 22:13

Ano, i tak je to možné.
S výsadbou bych, je-li to možné,  ještě měsíc počkal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 16.3.2010 9:25

tento tyden ma nastat velke otepleni tak si myslim, ze by to šlo vysadit už nyni... snad se nepletu, navic nejsme na horach, ale v teple mirkozone

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 16.3.2010 12:07

Jakmile to půjde, hned je vysaďte.

A opravdu se nebojte stříhat podle rady p. Vysloužila. Vypadá to sice opravdu drasticky, ale pro dobré ujmutí stromku a jeho následný růst jediné správné řešení.

(A zatřel bych rány štěpařským voskem či balzámem.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 16.3.2010 12:43

dobre, diky moc za rady... urcite to tak udelam, rezu se nebojim-vsak u revy a ruzi je to take pekna drasťárna :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika