Předčasné žloutnutí a opadávání listů



host - 11.254 (?)
27.6.2007 16:10

Mam nektarinku i broskvone nekolik let uspech. Letos mam u vsech stejny problém. Kromě toho ještě ony skrvny dírkovatí. zatím jsem aplikovala po 14 dnech postřik Cuprikolem několikrát, napadené listy opadnou, vyraší nové zdánlivě zdravé a začne se to opakovat. Jsem z toho zoufalá, pár roku bývala slušná uroda a nyní začínam uvažovat o likvidaci napadených stromu. Poradí někdo o co se jedná a zda to lze ještě zlikvidovat? Uroda mě nebolí, ale případná likvidace stromů ano. Dekuji za radu. Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Macek - (1), 30.10.2005 20:23, zobrazeno: 22360x
Měla bych dotaz, co způsobuje předčasné opadávání a žloutnutí listů na broskvoni? Předem děkuji všem, kteří se mi budou snažit odpovědět...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 4.3.2007 8:44
zloutnuti listu muze zpusobovat vapno vzemi broskev vapno nesnasi kdyby byla roubovana broskvomandloni tak by ji to nevadilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.3.2007 10:19

Žloutnutí listů broskvoně je nejčastěji chloroza - žloutenka.Ta vzniká nedostatkem železa v půdě. Nepřímo je to způsobeno převápněním, vápník jako reaktivnější kov vytěsní železo z molekul. Broskvoně jsou na chlorozu nejcitlivější ze všech ovocných sztromů, ale v podstatě se může vyskytnout na kterékoli rostlině. Na některých podnožích trpí broskve chlorozou o něco více než na jiných, ale rozdíly nejsou velké.
  Léčením je včasný postřik listů rozpustnou železnatou solí - třeba zelenou skalicí. Efekt je poměrně rychlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.2 (?), 18.5.2007 21:56
Žloutnutí a opadávaní listů broskve může být způsobeno též mulčovací kurou? Neboť vloni měla bezvadné plody a s půdou se nic nedělalo.Děkuji předem za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.238 (?), 21.5.2007 21:01
Mám druhým rokem nektarinku a letos se mi oběvili tmavě červené skvrny na listech. Poté list zežloutne a odpadá. Poraďte mi co to je za chorobu a jak proti ní bojovat. Předem děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.254 (?), 27.6.2007 16:10

Mam nektarinku i broskvone nekolik let uspech. Letos mam u vsech stejny problém. Kromě toho ještě ony skrvny dírkovatí. zatím jsem aplikovala po 14 dnech postřik Cuprikolem několikrát, napadené listy opadnou, vyraší nové zdánlivě zdravé a začne se to opakovat. Jsem z toho zoufalá, pár roku bývala slušná uroda a nyní začínam uvažovat o likvidaci napadených stromu. Poradí někdo o co se jedná a zda to lze ještě zlikvidovat? Uroda mě nebolí, ale případná likvidace stromů ano. Dekuji za radu. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika