Poškození plodů



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
4.9.2019 12:30

Pri týchto škodcoch ako je nosánik/zobonoska (priletí - poškodí - odletí) je ochrana vždy problematická. Odporúča sa striasanie chrobákov z konárov - teda ich mechanické ničenie, čo pri väčších stromoch nie je vždy možné. Ako alternatíva sa uvádza použitie insekticídov, tu je opäť otázne kedy ich použiť a či nimi daný škodca bude zasiahnutý. Každopádne je vhodné nenechať pod stromom spadnuté napichané plody, pretože v nich môžu byť larvy, ktoré potom pokračujú vo vývoji v pôde - tieto plody treba pozberať a odstrániť, aby sa obmedzil vývoj novej generácie chrobákov.    IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.53 (?), 2.7.2019 23:04, zobrazeno: 3485x

U starší broskvoně Redhaven se mi v posledních 2 letech objevují na plodech příznaky poškození. Postřik jsem provedl proti kadeřavosti - Champion, poté Syllit. Po odkvětu na suchou skvrnitost Dithane. U vyššího stromu postřik nebyl zcela dokonalý. Přesto asi 1/2 plodů má poškození až s projevy klejotoku. Jde o strupovitost, suchou skvrnitost, či nějaký škůdce? Či jiná příčina u staršího asi 14.letého stromu? Příští rok bych tomu rád předešel. Lucas

poškozené plody
poškozené plody
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.197 (?), 3.7.2019 12:54

U nás to má soused, který zásadně zalévá broskvoně třeba hodinovým postřikem vodou do koruny, takže z toho bych usoudila vliv deštivého počasí nebo zálivka podobným stylem. Na mé sousední zahrádce na stejné odrůdě nic takového není, ale zalévám pod korunu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 3.7.2019 14:00

nebude to skor nejaky skodca? napr obalovac, nebodaj tmavka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.49 (?), 3.7.2019 20:37

Dírka po červu. Letos mám broskve provrtané tak polovinu, to tu na broskvích nikdy nebylo!  Některé výhony po původní probírce na 5 krásných broskví už jsou i bez plodů. Zvláště u Sunhavenu, který po navrtání ještě zazelena hnije.  MH  sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.234 (?), 25.8.2019 18:21

Ja mám podobný problém.Minulý rok som mala na broskyni krásne zdravé plody a tento rok boli všetky zdeformované.Na polovici plodov sa zastavil rast viď.obr. Tie čo dozreli boli vnútri poškodené a nedali sa jesť.Na strome sa prejavil tiež glejotok a dokonca aj na plodoch. Strom má 4 roky.Neviem čoho sa mám vyvarovať, aby sa mi to budúci rok nezopakovalo. RR


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 25.8.2019 19:30

U nás to bylo stejné, zřejmě namrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.97 (?), 25.8.2019 21:21
RR: Toto nie je od mrazu. Skôr to vyzerá na poškodenie plodov nosánikom (zobonoskou). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.234 (?), 25.8.2019 22:39
Da sa proti tomuto skodcovi svoje stromy ochranit a v akych terminoch?Dakujem RR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.199 (?), 4.9.2019 11:47
Tak tohle by mne taky moc zajimalo. Hledal jsem, ale nic kloudneho se mi najit nepodarilo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 4.9.2019 12:30

Pri týchto škodcoch ako je nosánik/zobonoska (priletí - poškodí - odletí) je ochrana vždy problematická. Odporúča sa striasanie chrobákov z konárov - teda ich mechanické ničenie, čo pri väčších stromoch nie je vždy možné. Ako alternatíva sa uvádza použitie insekticídov, tu je opäť otázne kedy ich použiť a či nimi daný škodca bude zasiahnutý. Každopádne je vhodné nenechať pod stromom spadnuté napichané plody, pretože v nich môžu byť larvy, ktoré potom pokračujú vo vývoji v pôde - tieto plody treba pozberať a odstrániť, aby sa obmedzil vývoj novej generácie chrobákov.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika