Pěstování broskvoní



host
4.4.2004 9:42
Já mám dobré zkušenosti s pěstováním broskvoní i nad 400 m n. m.Dnes je dostatek odolných odrůd i do vysokých poloh, dalo by se říci, že broskvoně jsou na rozdíl od meruněk plevel :-) !
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 29.1.2003 18:04, zobrazeno: 32673x
Dobrý den,Ráda bych Vás požádala o radu, do jaké nadmořské výšky lze úspěšně pěstovat broskvoně na území naší republiky. Díky, Pavla.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 31.1.2003 11:22
Pokud nepůjde o mimořádně příznivé podmínky, například v závětří u jižních zdí, pak do výšek 400 metrů nad mořem. Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomáš K - (3), 11.8.2003 20:30
Podle vlastních zkušeností lze pěstovat broskvoně v nadmořské výšce cca 300m n. m. s velmi dobrými výsledky. V dobrém roce sklízím z pěti stromů cca 300kg kvalitních plodů. Pro doplnění: půda je na zahradě těžší, méně úrodná, mírně vyvápněná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 4.4.2004 9:42
Já mám dobré zkušenosti s pěstováním broskvoní i nad 400 m n. m.Dnes je dostatek odolných odrůd i do vysokých poloh, dalo by se říci, že broskvoně jsou na rozdíl od meruněk plevel :-) !
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 28.4.2004 10:04
Také se domnívám, že nad 300 m se musí jednat o zvláště chráněné stanoviště, (jižní strana domu, nejlépe na mírném svahu) musíte si vybrat rannou odrůdu s vysokou mrazuvzdorností, ale i tak musíte počítat s nestálou úrodou.
Znám případy, kdy dobře rostly broskve i v 500 m, ale přišla
krutá zima a stromy odešly. Podle mě to má tedy význam spíše relaxační a ozdobný, hospodářský užitek je mizivý.
Každopádně nad 500 m bych je tedy nesázel, to je škoda
peněz a stromku.
Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.66 (?), 30.4.2006 20:45
Vážení,bydlím na Šumavě ve Vimperku tj.700m a mohu říct,že broskvoň kterou pěstuji na zahradě před domem,krásně rodí.V roce 04 jsem sklízel 70kg broskví.Bohužel loni v době květu přišel náhle ranní mrazík a bylo po úrodě.Očekávám jak to dopadne letos.Zdravím.Zdeněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.187 (?), 6.9.2006 9:02

Přátelé, bydlím v n. výšce přes 600m a pěstování broskvoní se mi daří. Mám každý rok krásnou úrodu a myslím, že nadmořská výška až tak velikou roli nehraje. Mám známé, kteří bydlí o 200 m níže a kolikrát se stane že na jaře jim broskvoň zmrzne.    Zdraví Olda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.254 (?), 10.9.2006 23:19
nacházím se v 550m nad mořem v podhůří Šumavy. Broskve se tu v posledních letech poměrně rozmáhají, asi to bude šlechtitelskými schopnostmi. Viděl jsem je i v nadmořských výškách kolem 600m. Nejsou to broskve jak pimpongové míčky, které dozrávají v říjnu někde v košíku, které se tady také často vyskytují , ale jsou to normální plody jak "tenisáky"!  O ranosti bych polemizoval. Spíše je lepší volit mírně pozdní odrůdy, které v nižších polohách dozrávají od začátku do poloviny srpna, tady mi dozrávají o necelý měsí déle. Hlavně tím, že je pozdnější, déle nasazuje květy a tolik nehrozí pomrznutí z jara. Hlavně v zimně broskve doslova zasypávám sněhem až do metru výšky i více a z jara též nosím poslední zbytky sněhu ke kmenům, abych probuzení stromu co nejvíce zbrzdil. Strom je sice z počátku pozadu oproti sousedům, ale rychle vše dožene a úspěch je jistý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.243 (?), 20.6.2007 21:07
Na vlastní voči sem vyděl, jak  rosto i ve 1500 metrech a maji hodně plodů zralejch a dobrejch. Musí se ale prej pravydelně zalejvat nejlíp koňskou naředěnou močůvkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 11.9.2006 22:00

Nadmořská výška není zas tak moc správný ukazatel. Někde v jiřní části republiky 600 metrů vysoko na středně silném svahu obráceném k jihu bude mnohem tepleji než na stejném svahu té hory ale obráceném k severu. Nebo než  ve výšce 300 metrů nad mořem někde na Ostravsku nebo bruntálsku na hranicích s Polskem na místě otevřeném od severovýchodu chladnému počasí. Není to tak jednoduché  pěstovat něco jen podle nadmořské výšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika