odrůda Tena



host - 220.76 (?)
29.4.2008 14:41

Můžete mi, prosím, napsat, které odrůdy nektarinek u nás jdou (350m.n.m.) a zároveň jdou dobře od pecky? Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 39.4 (?), 7.4.2006 7:34, zobrazeno: 19055x

Chtěla bych vědět něco o broskvoni ,,TENA"

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.102 (?), 28.4.2006 10:03

Odruda náročná na stanoviště a půdy, růst bujný ,plod středně velký ,žlutomasá odruda.Jde špatně od pecky.Chut dobrá.Dozrává 10 dní přer Redhaven. Odolnost protikadeřavosti a padlí střední. Vysazovat pouze do nejteplejších oblastí.  Vhodnější jsou Tesco,     Teliesa  ,Tereza,které jsou odolnější a jsou ze stejné řady (kříženo v USA) Rodí v pořadí jak je napsáno,asi 14 dní po sobě.Kdy Teliesa rodí přibližně jako Redhaveh.Velmi těžko se však shání.Mně to trvalo 3.roky,než jsem je sehnal.

Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.254 (?), 14.10.2006 23:54
Na zahradě máme tuto odrůdu a musím říct, že s tou náročností to nebude tak zlé. Bez problémů nám tu přežívá zimy (jsme ve výšce cca 600 m n. m.)
Horší je to s kadeřavostí, která by bez postřiku ten stromek zdecimovala.
Plodnost je velice dobrá a má šťavnaté sladké plody. Doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.62 (?), 10.10.2007 11:37

Dobrý den,chtěla bych reagovat na váš dotaz - odrůda Tena! Jde o broskvoň, patří mezi středně rané Nektarinky!!! Plody jsou středně velké a velmi šťavnaté! Pecka se neodděluje od dužniny!!! Plody mají sklon k praskání a jsou často napadány hnilobou-moniliózou! Pěstujte jako dutou korunu. Hodí se jen do teplejších oblastí!

Zdraví zahradnice Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.7 (?), 7.11.2007 12:30
A prosím vás, co můžete sdělit o nektarince Harko (nebo Harco)?  Nektarinky je také lepší sázet na jaře? Děkuju, Helena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 7.11.2007 12:57

Dobrý den paní Heleno. Odrůda Harko je Kanadská odrůda nektarinky, která zraje středně ranně, až později. Je mrazuvzdorná a roste poměrně dosti bujně, tak že vytváří velké a vzpřímené koruny. Vysadil bych ji jako broskvoně až na jaře. Pokud ji musíte koupit nyní (na jaře ji neseženete), tak ji založte do chladného a vlhkého sklepa do vlhkých pilin a vysaďte až na jaře. Pokud to není možné, ryskněte podzimní výsadbu. V tom případě udržujte u ní zeminu vlhkou, ale každodenně nezalévejte, abyste ji neulila. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.7 (?), 8.11.2007 12:35
Mockrát děkuju, pane Zavřel, udělám to, jak mi radíte. Mějte se hezky, Helena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.76 (?), 29.4.2008 14:41

Můžete mi, prosím, napsat, které odrůdy nektarinek u nás jdou (350m.n.m.) a zároveň jdou dobře od pecky? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.249 (?), 6.5.2009 8:14

Prosím Vás poradí někdo jaká je sprašnost nektarinek? Nikde jsem na tuto věc nenarazil tak si začínám myslet že nektarinky jsou samosprašné. Jsem amatér a nevzdělanec co se týče stromů. Jde mi hlavně o odrůdu Harco. Děkuji Michal z Osvětiman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.88 (?), 1.6.2009 8:10

Jaká je sprašnost nektarinky HARCO nevím, mám ji asi 5 let a vedle ní mám broskvoň CRESTHAVEN stejného stáří, a 3letý semenáč broskvoně.Vloni měla nektarinka asi 8plodů a letos je docela obsypaná-něco kolem 100. Kvetla hodně, ale hodně květů zaschlo, něco ještě určitě opadá.Takže si myslím, že jestli je někde poblíž alespoň broskvoň,tak bych si s tím nedělala hlavu.Jinak taky nejsem zrovna odborník .Přeju úspěšné pěstování Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika