Nemoc



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
7.7.2009 20:48

Dělá mi to taky u ranné odrůdy Favorita Morettini 3, tak ze 30% popraskané plody plné škvorů a somozřejmě prasklé pecky. Myslím, že se s tím moc dělat nedá. 
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 171.232 (?), 7.7.2009 20:34, zobrazeno: 3663x

Dobrý den,

mám na zahrádce asi 12.letou broskvoň,kterou sázel můj táta.Až poslední 2.roky jsem se začal o ní starat (stříkání kuprikolem.Má krásné velké plody, nyní zrající, ale téměř každá broskev je prasklá u šťopky.Pecka je také vždy rozpůlená.Dovnitř vlezou škvoři a broskve hnijí.Čím se dá tato nemoc léčit? Děkuji za odpověď.

Alex

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 7.7.2009 20:48

Dělá mi to taky u ranné odrůdy Favorita Morettini 3, tak ze 30% popraskané plody plné škvorů a somozřejmě prasklé pecky. Myslím, že se s tím moc dělat nedá. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 7.7.2009 21:15

Tímto problémem jsem se zabýval před lety a obtěžoval dotazy u odborníků vysokých škol a výzkumných ovocnářských ústavů. Bylo mi řečeno: je to odrůdová vlastnost některých ranných odrůd a buď se s tím smíříte, nebo to vykopete. Ranné odrůdy totiž nevytvářejí plodná jádra a pecky se špatně vytvářejí. Tím dojde k praskání plodů. A ti škvoři jsou až následná záležitost, kteří tam hledají úkryt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika