Napadnute mlade vyhonky broskyne v kvete - co je to? (foto)



P.M. - (2) - 127.1 (?) 
22.4.2009 12:05, zobrazeno: 10481x

Konce vyhonkov broskyne su tuto jar napadnute a adumierajuce. Prikladam fotku. Viete mi nikto poradit o co sa jedna a ako si stym poradit?

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 22.4.2009 12:25

To by asi chcelo entomologickú lupu...   Ale tipoval by som to na štítenky.

Talstar (prípadne s Mospilanom) by mal zabrať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.4.2009 12:51

Nicméně bych zřejmě neriskovala a postižené konce bych odstranila do zdravého dřeva i při případném postřiku. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.213 (?), 22.4.2009 20:51

Mám něco podobného. Může to být namrzlá nevyzrálá větvička. Loni bylo hodně kadeřavosti, proto jsem hnojil močovinou k podnícení růstu, což mohlo způsobit opožděné vyzrání. Nebudu stříkat, ale odstřihnu větvičku do zdravého, na poslední listový pupen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.146 (?), 22.4.2009 22:41

Mohla by být napadená houbovou chorobou, určitě to ustřihněte ještě několik centimetrů pod nemocnou částí (i s květem), aby jste měl alespoň nějakou jistotu, že se nerozšíří dál.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 22.4.2009 22:57

Podľa mňa to  je dosť typický obraz poškodenia štítenkou (biele bodky, specifické kruhové ložisko tesne nad tým kvetom, priečna "jazva" v kore, atd.) Treba skontrolovať/potvrdiť silnou lupou, z fotky sa to nedá. Ak tam štítenky budú (a myslím si, že budú), tak postrek! Nič iné nepomože, žiadne babské recepty, ani šamanizmus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 23.4.2009 22:28

Já myslím, že jedna štítenka by takové poškození nezpůsobila. To co je vyfotografováno není  (nebo je?) letos vyrašený výhon. Na konci výhonu suchý pokroucený list je asi z loňské vegetace, kdy byl poškozen moniliozou. Protože zaschly listy na konci výhonu, výhon ztratil výživu a zasychá celý od hora dolů.Taky mne zaujala místa po vypadaných pupenech. To znám, ale nedokážu si vypadávání pupenů vysvětlit. Snad poškození mrazem. Z fotografie vyplývá, že jinak je stromek zdráv. Různě poškozené větvičky i vyholené, kde vypadly pupeny, odstraňuji v rámci jarního řezu, t. j. nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.1 (?), 27.4.2009 8:17

Poskodene konariky som hned odstrihal. Po tyzdni sa zda, ze je to v poriadku. Budem to dalej pozorovat. Mozno to bola ta monilioza. O stitnickach som doteraz ani nepocul, nieco som o nich nasiel na internete, ale nie je ich vidno (pozorovanie bez lupy). Dakujem pekne za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 27.5.2009 0:19

Zjistil jsem příčinu zasychání konců větviček broskví. Nachází se také na mých stromcích. Jedná se o "Makadlovku broskvoňovou". Když větvičku pod zaschlým svazkem listů rozříznete, najdete tam malého červíka. Sledujte zdeformované konce větviček už teď. Pokud je najdete, uřízněte a spalte. Chemie na to snad ani neexistuje. Dříve se doporučoval proti přezimujícím housenkám Nitrosan (už neexistuje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika