Náhlé zaschnutí vyrašených letorostů u letošní broskve



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
2.5.2014 18:13

Oni dokonce zastavili výrobu a pak přišla reportáž Přemka Podlahy, jak výborný je to "balzám" a proč není k dostání. Kdyby změnili recepturu a na "požadavek lidu" dodali na trh latex stejně jako ostatní výrobci, tak by se koza nažrala a vlk zůstal celý. Oni po obnovení výroby dodali na etiketu jen to tím malým písmem.  Ještě by na kelímek mohli psát nové, lepší složení. Prostě asi, dyby Přemek prohlásil, proč není to výborné DDT, tak by asi taky obnovili výrobu dichlorodiphenyltrichloroethanu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 45.252 (?), 2.5.2014 16:47

Nemůžu ani slovy vyjádřit ten vztek, beznaděj a promrhaný čas, práci a peníze. Jak takový šmejd, který stromy zabíjí můžou balit a dodávat na ochranu stromů po řezu! Zničilo mě to nejméně dva drahé stromky a počítám že když jsem tím zamazal dvě další starší broskve (po řezu silnějších větví), tak to byla také příčina že jedna už uschla a druhá skomírá a nemá žádné přírůstky, at s ní dělám co dělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.5.2014 18:13

Oni dokonce zastavili výrobu a pak přišla reportáž Přemka Podlahy, jak výborný je to "balzám" a proč není k dostání. Kdyby změnili recepturu a na "požadavek lidu" dodali na trh latex stejně jako ostatní výrobci, tak by se koza nažrala a vlk zůstal celý. Oni po obnovení výroby dodali na etiketu jen to tím malým písmem.  Ještě by na kelímek mohli psát nové, lepší složení. Prostě asi, dyby Přemek prohlásil, proč není to výborné DDT, tak by asi taky obnovili výrobu dichlorodiphenyltrichloroethanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 2.5.2014 20:04

Tak na broskvi stromku zasychá i poslední letorost. Přemek a ten jeho komerční pořad už leta nesleduji. Jen samá reklama a polopravdy a nesmysly. Například rada že česnek vydrží do jara, když se oloupe a nacpe holé stroužky do sklenic ve kterých bude na dně sůl... česnek rodině zplesnivěl a shnil a ze soli byla břečka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 2.5.2014 20:38

Ten balzám používám zcela běžně a nikdy se nic nestalo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.5.2014 20:59

Ošetřil jsem tímto balzámem roubovance révy a musím konstatovat že jako jedinné mezi ostatními šly do kytek, bohužel. Nyní už nevěřím že je to náhoda a na tento balzám si biudu dávat velkého majzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.5.2014 14:31

Promiňte, ale já si znovu "ohřeju svoji polívčičku" s balzámem Arbokol. Nejsem žádný reklamní agent, ale letos jsem balzám poprvé použil i k ošetření po roubování, jak se i uvádí v možnostech použití balzámu a výsledky jsou dobré. Nanášení je mnohem snažší, než u štěpařského vosku. Balzám se krásně roztírá štětcem. Zanedlouho ztuhne a vytváří se černý "film" , který neprodyšně chrání místo na které ho nanesete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.5.2014 17:23

Díky za tip. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.5.2014 21:22

Ještě bych upřesnil, že Arbokol má v kelímku barvu (šedou) i konzistenci klasického balzámu. Zčerná až po ztuhnutí. V těchto teplotách snad do hodiny, ale nejsem si přesným časem jistý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.5.2014 20:46

Stromový balzám šedý - já tím ošetřuji řezné rány již delší dobu ale nezdá se mi že by s tím byl problém. Naposledy jsem ošetřoval zhruba před měsíce (viz dnešní foto), ale je fakt že jsem to nesledoval, pozoroval jsem spíše usychání celých zakrácených větviček, ne mladých výhonů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.5.2014 0:01

To co jste nafotil je podle vzhledu spíš latexový balzám. Ale pro jistotu sem dejte fotku kelímku a etikety toho co jste použil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika