Mravenci na broskvoni



host - 160.2 (?)
16.5.2011 23:42

Bar.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 160.2 (?), 16.5.2011 23:42, zobrazeno: 15623x

Dobrý večer,

ví někdo, jak nejlépe se zbavit mravenců, kteří neúnavně trápí broskvoň Envoy viz obr. Letos poprvé kvetla a má i pár plůdků. Už druhý týden pozoruji v koruně spousty malých černých mravenců. Napřed jsem nevěděla proč, poté jsem si po pár dnech všimla mšice. Broskvoň jsem ošetřila Mospilanem, mšice zmizela, avšak mravence pozoruji dál. Čím to je a jak ji mohu od mravenců pomoci???

Děkuji, Bar.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.2 (?), 16.5.2011 23:42

Bar.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.5.2011 6:36

Já udělám na kmínek pásek lepidlem Chemostop a je od nich pokoj. Jednou za čas lep obnovíte, samozřejmě že musíte natřít i opěrný kolík nebo cokoliv jiného po čem by ty bestie mohly lepidlo obejít. Dokáží to i po pohupujících se listech a větvích které se dotknou např. plotu (ustřihnout) jen občas. Máte vidět jak čekají ve frontě na vhodný okamžik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.93 (?), 17.5.2011 7:37

po zjištění ceny za kelímek chemstopu to řeším jinak -mucholapka za 4 koruny, omotaná o kmen stromku. pokud prší a už nelepí, tak jednoduše odmotám jeden závit a zase lepí... je to daleko levnější řešení a stejně účinné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.69 (?), 17.5.2011 8:56
Dobrý deň! Ak ste nemala broskyňu plnú vošiek-so skrútenými listami, bolo zbytočné striekať chémiu. Mravcov Mospilanom nezničíte. Účinnejšie je zabrániť mravcom v prístupe do koruny, aby nemohli prenášať vajíčka vošiek na mladé rastnúce vrcholky. Používam tiež Chemstop ako p.Mirek, ale najprv kmeň či konár omotám páskou-stačí aj papierová zakrývacia pre maliarov. Chemstop bez podložky totiž v priebehu sezóny rozleptáva kôru a ostanú na kmeni nepekné pruhy. Preto tá páska. Chemstop mám už cez 20 rokov, nepokazí sa. Ale s tou mucholapkou je to výborný nápad! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 17.5.2011 9:16
Dobrý deň Vám prajem, to je zaujímavý postreh, že Chemstop rozleptáva kôru. Zatiaľ som to nepozoroval, ale možno som sa nepozorne díval. Zvolil som náter lepidla priamo na kvôru z toho dôvodu, že kôra staršieho stromu býva nepravidelná, mravce si nájdu cestičky popod pásku. Peter, Nitra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.69 (?), 17.5.2011 9:53
Dobrý deň Peter! Ak máte na stromoch starú rozpraskanú kôru, mení to situáciu. Na mladých jabloniach je kôra hladká a ešte po 2 sezónach boli na kmeňoch nepekné pruhy od Chemstopu. Teraz vždy na jeseň prstami v jednorazovej rukavici odlúpnem pásku s lepidlom a všetko aj s rukavicou vyhodím do kontajnera. Lesklá páska (izolepa) sa mi neosvedčila-lepidlo pri vyšších teplotách vzduchu po nej steká dolu po kmeni. Najviac sa mi táto zábrana osvedčila u solitérnych ovocnín bez drôtenky- u čerešne, hrušky, broskýň. Absolútne čisté konáre so zdravými listami, bez nutnosti striekania. Radosť pozerať. Marhuľa vošky nemáva. Majte sa pekne! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 17.5.2011 14:14

Ďakujem Vám pekne za zaujímavú radu, vyskúšam u mladých sliviek, len priznám sa neviem ako teraz odstrániť chemstop z kôry. Čo by ste poradili? Ešte by som Vás chcel poprosiť o radu k egrešom, ale to nepatrí do tejto témy. Ďakujem. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.47 (?), 17.5.2011 14:21

Dobrý deň Peter! Chemstop som odstránil z kôry handričkou navlhčenou v acetónu. Rýchlo sa odparí a rastlinu nepoškodí. Egrešov mám niekoľko odrôd, prevážne rezistenty. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 17.5.2011 14:27

Acetón nemám, cestou domov kúpim. Mám tech. benzín, myslíte že tým by to šlo tiež? Ďakujem. Peter, pstefun(zavináč)gmail.com.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika