Michaela, Early Redhaven, Earliglo



host - 168.21 (?)
18.7.2019 10:49

Zcela jasné znaky šarky na plodech Earligla naočkovaného před lety na semenáček z broskvoňové pecky. To zamrzí. Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 20.7.2016 13:10

První malá Earlygla jsem taky koštoval a mají výraznou broskvovou chuť, takže perfektní. Stejně tak i Early RH, to je dobré zjištění. Ale zdá se, že Early RH dosti vymrzl v plůdcích. Vypadá to, že Michaela a Earlyglo budou odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 28.7.2016 17:51

Chtěl jsem se tady původně rozplývat nad kvalitami prvního vzorku úrody Earligla, ale když si tak prohlížím plody pana Waltera, tak se mi zdá, že spíše tyto jeho plody odpovídají na EARLIGLO a to podle oválnějšího tvaru plodů a jejich čnělečné části. Jedno falešné Earliglo mi už poslali ze Zázvorky, ovšem tento druhý stromek měl již zvonkovité květy, zraje v odpovídající dobu, s odovídající neodlučitelnou dužninou od pecky. Nejvíce nadchla chuť, která je typicky broskvová, "redhavenovitá", překvapivě vyrovnaná a to i u malých plodů. yes

Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.5.2017 12:22

Když se tak člověk dívá na bohatou násadu Earligla, ale i všech ostatních havenů, tak si říkám, že těchto starých "obyčejných" odrůd, je třeba si vážit, zvlášť při pohledu na prázdný Springcrest a jiné "moderní" odrůdy i přesto, že je letos všude tak nepříjemná kadeřavost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.7.2017 15:59

Vypadá to, že Early RH a Earliglo budou dozrávat ve stejnou dobu, kdežto Michaela o něco později. V chuti to není ta plnost a sladkost FM3, nicméně broskvový říz typu RH určitě potěší. Early RH se zdá o něco výraznější. Za mě naprostá spokojenost. 

Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.7.2017 16:19

I plody Earligla jsou kolikrát lépe zbarvené než samotné RH. Záleží na oslunění.

Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Early Redhaven
Early Redhaven
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Earliglo
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 58.151 (?), 25.7.2017 17:57

Juhozápad Slovenska : Early Redhaven -Plná zrelosť 20.7.

 Farba plodov: Exponované plody- tmavá bordová, takmer celý plod.

Chuť: Dosť podobná Redhavenu.

Odlučitelnosť od kôstky: žiadna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.7.2017 12:21

Odlučitelnost od pecky u těchto odrůd nelze očekávat. Za to lze očekávat právě onu "horkastú príchuť kostky", prostě pravou broskvovou chuť. Early RH je z nich asi nejvýraznější. U mě velká spokojenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.1.2019 17:11

Jestli Earliglo obstojí v porovnání s novějšími mutacemi RH můžete posoudit sami.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 18.7.2019 10:49

Zcela jasné znaky šarky na plodech Earligla naočkovaného před lety na semenáček z broskvoňové pecky. To zamrzí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 25.7.2019 21:10

Kroužky na slupce (PPV) mám na Harnasu každoročně, přesto se letos poprvé dostavila výborná chuť. 

Harnas (život se šarkou)
Harnas (život se šarkou)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika