Lze zavařovat broskve i s peckami?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?)
21.7.2018 21:18

Obecně při zavařování celých kulatých plodů máte ve sklenici málo dužiny, hodně "sirupu" (nálevu) a prostorově zbytečné pecky. Osobně bych raději volil variantu, že je spařím, oloupu slupku a pak okrájím z pecky. Vzniklá koktejlová směs je atraktivnější, než celé plody v láku. Ono to jen posouvá problém odpeckování z doby sklizně na dobu konzumace... a kompotovaná koule se odpeckovává obtížněji než ta dosud čerstvá.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 64.22 (?), 21.7.2018 16:05, zobrazeno: 4986x

Prosím o radu, zda lze zavařovat broskve i s peckami, a zda to není pak jedovaté. Mám velmi malé broskve a nejdou odpeckovat. Předem děkuji Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.7.2018 16:14

Samozřejmě to jde. Jedovaté nebudou. Otázkou je, jestli je kompotování ideální způsob zpracování takovýchto plodů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 21.7.2018 17:02

V čem byste je zavařovala? Kolik by se jich do sklenice vešlo?  Nedovedu si to představit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 21.7.2018 17:32

zavařovat jdou bez problémů, kompot jedovatý pak není. Umím si představit, že po nedostatečné probírce je na stromě spousta menších a malých plodů, které zdaleka nejsou tak atraktivní na přímou konzumaci a tak paní tazatelka uvažuje o zavaření. V zimě se kompoty budou hodit. Zavařování zdar!  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 158.187 (?), 21.7.2018 17:40
Letos je mam vsechny dost velke. V lonskem roce se mi na jedne zahrade urodily mensi v dusledu nedostatku vody. Uvaril jsem je rychle s trochou vody a cukru, nalil do sklenic a zavickoval. Neni to standardni postup, ale mi to docela chutna. Neotravil jsem se a ani jsem v tom nevidel riziko. Taky je nekdy zmrazim i s peckami, kdyz neni cas a nechci je vyhodit. Davam je pak do jogurtu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.22 (?), 21.7.2018 18:19

Děkuji za rady. Jsou velké asi jako pingpongový míček. Nenapadá mne nic jiného, než kompot. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 21.7.2018 21:18

Obecně při zavařování celých kulatých plodů máte ve sklenici málo dužiny, hodně "sirupu" (nálevu) a prostorově zbytečné pecky. Osobně bych raději volil variantu, že je spařím, oloupu slupku a pak okrájím z pecky. Vzniklá koktejlová směs je atraktivnější, než celé plody v láku. Ono to jen posouvá problém odpeckování z doby sklizně na dobu konzumace... a kompotovaná koule se odpeckovává obtížněji než ta dosud čerstvá.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika