Očkování / roubování broskvoní



host - 151.227 (?)
7.7.2019 19:35

Dobrý den, potřeboval bych radu. Letos v únoru jsem si na myrobalán z pecky narouboval SJ.A, stromek krásně roste. Chtěl bych si vytvořit broskvoň naroubováním na tento stromek. Kdy je nejvhodnější čas na roubování v letošním roce? Lze roubování v tomto roce provést? Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 168.103 (?), 15.3.2021 15:57

chybička opravena Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 254.3 (?), 2.7.2019 21:30

Fotky budou určitě nejprůkaznější. Jak jsem zmínil, rouby řezané v lednu, roubované koncem února anglickou kopulací (zvolen den s příjemným, počasím, abych u toho nemrznul wink). Dovolím si tvrdit, že srůst je dokonalý, a naprosto bezproblémové ujmutí i u úplného amatéra popírá příspěvky, které byly napsány v počátku této diskuze. Zkusil jsem i očkování na přelomu července/srpna, ale jako u bezpočtu předchozích pokusů a různých dřevin - úspěšnost mizerná a u ujmutých vždy jen několikacentimetrový výhonek v roce po očkování. Takže v budoucnu se uchýlím už jen k roubování, tady není nad čím váhat.

Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Typický obrost 4 měsíce po roubování, cca 50 cm
Typický obrost 4 měsíce po roubování, cca 50 cm
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Meruňka na meruňkový semenáč
Meruňka na meruňkový semenáč
Meruňka na meruňkový semenáč
Meruňka na meruňkový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Broskvoň na broskvoňový semenáč
Meruňka na myrobalán
Meruňka na myrobalán
Meruňka na myrobalán
Meruňka na myrobalán
Meruňka na myrobalán
Meruňka na myrobalán
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 4.7.2019 14:09

přidám taky fotku letošního roubovaného semenáčku. V té věci mě ale překvapuje, že na novém letošním dřevě v omezené míře předčasně vznikly a nyní vyrašily květní pupeny. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.7.2019 16:36

Je to hezké. Já se snažím využívat postup, který je v daném období pro danou podnož a roub (podle mého názoru) vhodnější. Překvapuje mě, že máte tak špatné zkušenosti s očkováním. Přitom je to nejověřenější metoda na světě. Já tedy očkuji hlavně Forkertem, ale přírůstky mám obvykle dobré. I metrové. Na silných podnožích i mnohem větší. Ale je to taky dáno délkou vegetační doby, výživou, zálivkou nebo i odrůdou. Na mých nových očkovancích broskvoní a mandloní mám datum štěpování 2.10.2018 a 1.2.2019. Něco jsem teď očkoval i v červnu. Snad to neshoří.

Pokud jde o květy na nových výhonech, taky mě to zaujalo. Občas se to stane a nemusíme tomu rozumět. Možná dostaly už vyvinuté pupeny dostatečný počet "chilli hours" (chladných hodin) a pupeny zareagovaly tak, jak zareagovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 4.7.2019 16:57

Já se učil očkování sám a musím sdělit, že u broskvoní jsem měl s T řezem jen méně, než poloviční úspěch, zatímco u Forkerta se mi ujmulo všechno.

Mimmo, dík za vysvětlení s květy, když o tom uvažuji, možná pomohlo to, že od února do května byly broskvoně v květináčích v místnostech s pokojovou teplotou a ven šly až po pominutí mrazů. Letošní začátek května nebyl ale právě přívětivý a i tehdy klesly teploty blízko k nule. Jak jsem zjistil, podobně dopadl i Redhaven očkovaný v srpnu, ale také vstupující do mízy předčasně v únoru v teplé místnosti.  Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.227 (?), 7.7.2019 19:35

Dobrý den, potřeboval bych radu. Letos v únoru jsem si na myrobalán z pecky narouboval SJ.A, stromek krásně roste. Chtěl bych si vytvořit broskvoň naroubováním na tento stromek. Kdy je nejvhodnější čas na roubování v letošním roce? Lze roubování v tomto roce provést? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.7.2019 20:36

Kdy je nejvhodnější čas na roubování v letošním roce?

Domnívám se, že nejvhodnější čas už byl, někdy v únoru a březnu.

Lze roubování v tomto roce provést?

Ano. Peckoviny se občas roubují i v létě. Roubovance z června a července mohou hned rašit. V srpnu už ne. Záleží na vaší představě o vypěstování stromku.

Teď se zeptám já: nechtěl byste raději podnož v srpnu naočkovat (do Téčka nebo Forkertem)? Asi by to bylo jistější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.227 (?), 7.7.2019 21:02

To je právě to, s čím mám problém. Nevím proč, ale očkování ani forket se mi neujímá. Při roubování mám ale úspěšnost skoro 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.7.2019 11:26

Někde musí být zásadní chyba. Měl by se vám někdo dívat pod prsty. Pokud nikoho znalého u sebe nemáte, pokuste se jedno Forkertovo očko ze všech stran vyfotit (makro). Příjdeme na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 24.7.2019 8:44

Druhá Favorita Morettini III naroubovaná v únoru letošního roku mi vykvetla na novém dřevě. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika