Koupit Fairhaven?



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 226.84 (?)
30.7.2019 19:35
Fairhaven na gf677, výsadba jar 2017, prvá úroda na ceste... dufam


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 11.3.2019 8:09

No radost, já Fairhaven mám, ochutnal jsem, je dobrá. Na moje podmínky výborná. Jsem rád, že tu přežije a dozraje. Popis chutí neřeším, je to jako s popisy vín v letáku z hypermarketu, má to všechny možné chutě a příchutě a dozvuky a když to koupíte, je to kyselá břečka. Jistěže chuť nemůžu čekat jako z ideální polohy, ale dá se tu pěstovat a to je pro mně cenné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.3.2019 10:30

Kutina například píše, že Faihaven se chutí nevyrovná povoleným odrůdám ze žlutou dužninou, které dozrávají ve stejném období, na druhou stranu v celkovém hodnocení uvádí, že pro své značně kladné vlastnosti je velmi vhodnou odrůdou do tržních výsadeb i zahrádek ve všech polohách, kde prospívají broskvoně. Jinde se zase píše, že Fairhaven je odrůdou částí pěstitelů zatracovanou a částí pěstitelů vychvalovanou. Každopádně by to chtělo ještě pro PP a Miloše najít nějakou vhodnou meruňku, když už ta Leskora u nich neobstála, hlavně u PP. Třeba Frostinu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.27 (?), 10.3.2019 19:06

Dobrý večer, prečo sa odroda Radosť nehodí na kompóty? Ako by ste ju ohodnotili po chuťovej stránke oproti Redhavenu a v odolnosti na zimné mrazy v dreve(vymŕzanie kvetných pupeňov) a na jarné mrazy v kvete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 10.3.2019 22:51

Samozrejme sa dá aj odroda Radosť spracovať na kompoty, aj my sme z nej už párkrát robili a boli aj velice chutné, len sa trocha ťažšie aspoň u mňa odlučovala dužina od kôstky, ked už plody boli viacej dozreté bola tá odlužitelnosť dužiny už podstatne lepšia, ale mäkké plody už nie sú príliš vhodné na zaváranie, preto sme ju skôr používali na priamy konzum a na kompoty skôr používame napríklad odrody Flamingo a Fairhaven, a čo sa chuti týka, tak je chutnejšia ako Redhaven a nemal som s ňou nikdy problém ani z mrazmi, odkedy ju pestujem dáva stabilné úrody a je aj podstatne menej náchylná na kučeravosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 10.3.2019 23:11

Pridám ešte odrodu Fairhaven a aj niektoré dalšie.Benedicte a Princess mám na podpníku adesoto, tak ich skúšam v tvare štíhleho vretena.

Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Radosť
Radosť
Flamingo
Flamingo
nektarinka Snow Queen
nektarinka Snow Queen
Revita
Revita
Benedicte
Benedicte
Princess
Princess
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 226.84 (?), 30.7.2019 19:35
Fairhaven na gf677, výsadba jar 2017, prvá úroda na ceste... dufam


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 3.8.2019 15:14

Rád bych zdílel nadšení Vás všech pro tuto odrůdu. Opravdu bych rád. Snad se jednou zadaří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.18 (?), 6.8.2020 7:12
Zdravím všetkých.Asi týždeň si už s rodinou pochutnávame na plodoch Fairhavem a dovolím si tu kľudne napísať, že v ideálnych podmienkach je to skutočná.broskyňová delikatesa, je velice šťavnatá, chuťovo bez debaty jedna z najlepších odrôd.Každoročne sa na ňu teším rovnako, ako na slivku Hanita či hrušku Boscova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 6.8.2020 7:22
Zabudol som sa prihlásiť, pridávam ešte fotky Fairhaven.Ako som písal ozajstná lahôdka.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 6.8.2020 11:17

nádherné plody. A jste si jistý, že se jedná o odrůdu Fairhaven? Dozrávat má v 2.-3. týdnu srpna, případně10 dnů po Redhaven, tak mě překvapuje, že ho už týden sklízíte. Já sklízím ještě stále Redhaven. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika