Kadeřavost broskvoně 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
1.3.2024 11:29

Včera jsem použil k postřiku ten tribazický síran měďnatý, takže jsem se v počtu postřiků srovnal s Kukym. Výhodou Miedzianu i tohoto Cuproxatu je to, že se jedná o tekutý přípravek. Na obalu se uvádí ředění 50 ml na 10 litrů postřiku (100 m2).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 18.2.2024 14:26

Určitě závisí na kvalitě výrobku. Velikost částic měďnaté sloučeniny (měď není rozpuštěná, ale v suspenzi), pomocné látky... Měď se dříve používala masivně hlavně ve vinicích, ale i jinde (brambory, zelenina..). Takže v půdě je jí hodně a v současnosti se její použití hlídá, proto se používají přípravky s nižším obsahem mědi, ale stejně účinné, jako přípravky minulé, díky novým technologiím. V půdě může poškozovat život i plodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 18.2.2024 13:27

A ještě jeden poznatek. Má se přidávat smáčedlo. Dal jsem k tekutému Miedzianu pár kapek Jaru, jako smáčelo. Takže konev, voda, odměrka Miedzianu Extra SC, odměrku nevyplachuju, ale hodím ji do konve, Jar... a míchám. Po akci myju postřikovač, konev a odměrku... A zjistil jsem, nejdříve na odměrce, že jsou povrchy upatlané a vodou to upatlání nešlo dolů (nakonec horkou vodou a práškem na praní to šlo). Čili si to s Jarem nesedlo. Tak jsem pátral v bezpečnostních listech a zjistil jsem, že tekutý Miedzian už smáčedlo obsahuje, ale jiného typu (nepolání), než je účinná látka v Jaru (polární). Práškový Miedzian smáčedlo neobsahuje, Champion obsahuje smáčedlo podobné, jak je účinná v Jaru. Postřik se mně ale nesrážel a drží na větvích i po dešti. Mísitelnost postřiků a pomocných látek se dá ověřit na malém množství směsi, kteou nalejeme do sklenice a chvíli pozorujeme, jestli se třeba nesráží, nevrství atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 23.2.2024 19:35

Dnes jsem provedl třetí letošní postřik mědí mé jedné a jediné broskvoně. V prosinci Sulka, letos při rašení 3x tekutý Miedzian, po cca týdnu. Za hodinu začalo mžít, ale to už je detail. Tak jsem zvědavý, jak to letos s kadeřavostí dopadne! Víc jsem snad nemohl udělatsmiley. Dám vědět...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 4.148 (?), 25.2.2024 15:25
dnes jdem provedl druhý a poslední postřik mých 13 malých stromků broskvoní, tentokrat už do zelených špiček.Walter
kadeřavost 2024
kadeřavost 2024
kadeřavost 2024
kadeřavost 2024
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2024 11:29

Včera jsem použil k postřiku ten tribazický síran měďnatý, takže jsem se v počtu postřiků srovnal s Kukym. Výhodou Miedzianu i tohoto Cuproxatu je to, že se jedná o tekutý přípravek. Na obalu se uvádí ředění 50 ml na 10 litrů postřiku (100 m2).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.253 (?), 3.3.2024 7:33
V čem je výhoda, že je tekutý?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 3.3.2024 18:22

S tekutým se lépe pracuje. Nemusíte mít váhu, stačí odměrka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.44 (?), 2.3.2024 23:13
Dobry den, mam tiez broskyne v takom stadiu a nejako som doteraz nestihol postrek kedze sa rychlo prebrali stromy. Neuskodi mednaty Champion tym vyrasenym koncovym pukom, v najblizsich dnoch by som postriekal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 3.3.2024 18:54

Měď po vyrašení už moc nefunguje a může pálit listy. Lepší je použít organický fungicid se systémovým účinkem, třeba Signum. To Signum není z mé hlavy, zahlédl jsem to na internetu. Ale měď je nepřekonatelný základ!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 3.3.2024 21:37

Signum už je asi výprodej. Výrobce už ho nedělá, náhrada je něco podobného možná dokonce to samé jako Signum jen jiný název,, Moniliový úžeh peckovin" nebo tak nějak se to jmenuje. V návodu samozřejmě nic o kadeřavosti není. Fungovat proti kadeřavosti může, akorát ta účinnost nemusí být taková jako fungicid určený přímo na kadeřavost, ale postřiky nesleduju ani nevím jestli ještě oficiálně nějaký existuje na kadeřavost po vyrašení. Ještě mám zbytek Thiramu, ten už zakázali že je to fuj, ale fungoval. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika