Kadeřavost broskvoně 2022



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?)
2.4.2022 20:43
Děkuji všem za reakce. Champion tu mam. Je z pozdniho postriku medi nejake jine riziko nez ze to nebude fungovat? Treba spaleni listu nebo neco podobneho? Pokud ne, mohu to zkusit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 2.4.2022 21:10

215.224: nikdo jiný tady nešílí, pokud ne vy. Ohledně postřiku určitě záleží na odrůdě. Míval jse odrůdu Redwin (kdybych jí tak ještě sehnal) a tu jsem opravdu nikdy nestříkal a přesto jsem na ní měl každoročně listů napadených kadeřavostí maximálně co je prstů na rukou. Ale s jinými odrůdami to tak není. Profesionálové sadsaři by to mohli potvrdit. A jestli si svůj stromek někdo postříkat nechce, je to jeho věc, pokud tedy ovšem se ta kadeřavost z jeho stromků nepřenáší na sousedovy za plotem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?), 2.4.2022 20:43
Děkuji všem za reakce. Champion tu mam. Je z pozdniho postriku medi nejake jine riziko nez ze to nebude fungovat? Treba spaleni listu nebo neco podobneho? Pokud ne, mohu to zkusit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 2.4.2022 21:00

samozřejmě fotka by napověděla víc, v jakém stádiu kvetení broskvoň je. Literatura říká, že broskvoň nesnáší měď a reaguje na to shozením listů. Nooo, když ještě listy nemá, nemůže je shodit. Sám jsem zastáncem postřiku mědí těsně před rozvitím květních pupenů a někdy už se mi v tom stádiu rozvíjely i některé listové pupeny, přesto jsem na nich nezaznamenal žádné škody. Máte-li na výběr postříkat mědí teď nebo nestříknout vůbec a potýkat se s kadeřavostí v plném rozsahu, volil bych asi postřik. Ale je to jen můj názor. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 2.4.2022 21:03

Pokud použijete jen to slabší uvedené ředění (20g/10litrů vody), tak by se nemělo nic stát. Používá se to proti mrazu do kvetoucích meruněk, tak i broskev by to měla snést dobře. A snad to trochu omezí i tu kadeřavost.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 2.4.2022 21:13

asi bych se nebál i standartní doporučené koncentrace x kadeřavosti. Nevěřím, že by to stromek zabilo. Walter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2022 21:09

Nebo by snad šel použít ten Kumulus. Ten nic nespálí. Bude to ale "slabota", asi bych nečekal žádné zázraky. Když nebudu mít ani Syllit ani Thiram, tak ho pravděpodobně používat budu. Nebo jak říká ten pán: "lidi neblbněte", to je taky řešení. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.72 (?), 3.4.2022 9:08

Moje reakce byla na přispěvatele, který div neomdlel z toho, že prošvihl termín postřiku. Ubezpečuju ho, že při správně vedeném řezu prostě broskve mít bude a o to tady jde. Rozhodně jsem neměl odrůdu, která by byla kadeřavostí nějak zásadně odolná, každoroční zasažení bylo a ta broskvoň to utáhla. A srovnání s tchánem je dle mého vypovídající, oba pěstujeme broskve v polabí, oba na velmi propustné písčité půdě, oba hojně dopřáváme stromům zálivky. Rozdíl je jen v tom, že on stříká, já ne, on má úrodu průměrnou, já vynikající. No a pak je zde rozdíl ve vedení řezu, jak říkám, já jdu div ne na pařízek, jemu je líto řezat plodonosný obrost. A jak jsem říkal, postřiku navzdory (a že těch přípravků vyzkoušel za ta léta) má broskev zasaženou v procentuálním vyjádření ztráty listů v podobné míře jako já. Zahrady máme tak 5 km od sebe, s podobnou dispozicí a orientací na světovou stranu. Takže můžu srovnávat. 

H. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2022 10:12

Nejsem žádnej "pünktlich" zahrádkář, do toho mám daleko, a i když stromy kadeřavost zvládnou, tak žádné listové choroby podporovat nechci, respektive měsíc se dívat na tu spoušť po kadeřavosti na stromech, než ty listy spadnou. Samozřejmě, že dlouhodobě je horší suchá skvrnitost na letorostech, kde je jejím nejhorším projevem ani ne tak vzhled letorostů jako spíš odumírání pupenů na nich. Aplikovaná měď tento problém částečně eliminuje. Takže nejen kadeřavost, ale i suchou skvrnitost. Bez ní (mědi) bych to asi už dávno zabalil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.72 (?), 3.4.2022 17:48

Jako jó, proti gustu žádný dišputát jak se říká. Máte potřebu problémy řešit chemií, tak to tak řešte. Já jdu prostě jinou cestou. Nějaké ochranné lhůty řešit nemusím (mimochodem zamysleli jste se někdy kam ty chemické látky asi tak mizí? Stečou? Odpaří se?). Jako kdybych se tím živil, tak asi uvažuju jinak, ve snaze mít na pohled pěknou úrodu, kterou potřebuju prodat, ale takových asi zde na fóru moc není. Navíc si myslím, že ti profíci, sadaři co jedou v tunách si vzhledem k cenám těchto ochranných přípravků moc dobře zváží, kolik toho dají, kolik je toho opravdu potřeba. To u některých z vás pochybuju, že to až tak řešíte. Prostě támhle psali, je to potřeba opláchnout třikrát tak to udělám tříkrát, a radši dám víc, ať je to tutovka. No a že někoho trápí pohled na kadeřavý strom? Tak k tomu mám jediné, vidím v sezoně kadeřavost na spoustě stromů a když se majitele zeptám jestli stříká, tak leckdy odpoví že jo, ale že jak vidno houby platné. Takže asi tolik. Stříkat proto abych měl dobrý pocit, že jsem stromu pomohl, že tu kadeřavost nemá tolik? No děkuju pěkně. Prapůvodní smysl příspěvku byl ovšem v tom, že někdo měl málem smrt z toho, že nestihl postříkat. Takže ještě jednou: nebojte, broskve budou i bez toho. 

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 3.4.2022 19:20

Nedá mi to, abych se také neozvala. Kadeřavost ale broskvoň zbytečně vysiluje, musí opadané listy tvořit znovu. A u těch postřiků víc než na tom, čím se stříká, záleží na tom, kdy se stříká. Pokud se stříká termínově špatně, je celý postřik na nic.Jinak se postřikům snažím dost vyhýbat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika