Kadeřavost broskvoně 2022



host - 248.66 (?)
24.2.2022 22:02

Také jsem to dneska stříkla. Pohyb na pupenech u nás zatím vidět není, zato lísky už "doprašují". Na angreštu jsem teprve na několika málo pupenech objevila zelené špičky, tak snad to termínově vyjde, Ty lísky prášily letos nějak moc brzy.   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 21.2.2022 21:16

jehnědy jsem se nikdy neřídil, i když všude se píše, že by se mělo, a v tomhle stavu mám Springcrest, ten je tedy samozřejmě jako nejranější i nejvíc narašený. Ještě ale s postřikem mědí počkám, nejdříve tak o víkendu a to stejně asi jen ten Springcrest, ale ještě se uvidí Kdo má v úmyslu stříkat, tak právě o víkendu by mohlo být k postřiku příznivěji. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.66 (?), 21.2.2022 23:10

No říkají když začnou prášit jehnědy, nebo když začíná rašit angrešt. Koukala jsem do záznamů, v posledních letech jsem dělala 1.postřik nejdříve 15.2. a nejpozději 8.3., ale většinou mezi 20. a 25.únorem, tak to bude nastejno.

Jinak pupeny u mne ještě zdaleka "nechlupatí" wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 22.2.2022 9:58
Druhý postřik (asi taky měď) za 14 dnů. Letos si to i vyfotím, abych měl lepší zpětnou vazbu. Aplikaci Flowbrixem jsem provedl důkladně, přidal jsem i smáčedlo, po aplikaci nepršelo tak uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 24.2.2022 19:50

tak dnes 1. postřik Kuprikolem. Nedalo se jinak, dnešní počasí jen s mírným vánkem k postřiku přímo vybízelo. Navíc už se začaly rozvíjet některé listové pupeny. Jestli přijde avízované ochlazení a pohyb pupenů se zastaví, možná za týden dva postřik zopakuju. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.66 (?), 24.2.2022 22:02

Také jsem to dneska stříkla. Pohyb na pupenech u nás zatím vidět není, zato lísky už "doprašují". Na angreštu jsem teprve na několika málo pupenech objevila zelené špičky, tak snad to termínově vyjde, Ty lísky prášily letos nějak moc brzy.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.2.2022 10:18

Odrůda Remarka už vytáhla zelené lístky, ostatní angrešty ještě spí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 25.2.2022 19:15

Včera jsem provedl druhý postřik, ale zase mědí. Broskvoň poskočila, ale zelené špičky ještě nemá. Takže se Syllitem počkám. Uvidím, třeba už Syllit letos nepoužiju. Jakmile broskvoň ukáže zelené špičky, tak postřiky v té době provedené, už mají velmi nízkou účinnost. Právě Syllit je v této fázi účinnější, než měď. Ale, i tak málo! Pokud je problémem postřik mědí v předjaří, tak se jistěte postřikem mědí hned po opadu listů na podzim! A v předjaří je sice postřik mědí i tak nutný, ale lze postřikovat v širším rozmezí. Raději dříve. Syllit u nás už není, ale v PL nebo SK je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.2.2022 18:25

Děkujeme Kukymu za vyčerpávající informaci. Lísky ani angrešt nemám Oba postřky mědí mám už dávno za sebou (leden). S podzimním postřikem mědí jsou celkem tři. I tak je všude na letorostech suché svrnitosti až hanba. Měď je, jak známo, společně s Talentem registrována nejen na kadeřavost, ale i na suchou skvrnitost. Koukám, že pan Walter si letos s postřikem taky nějak pospíšil, to u něho nebývá zvykem. Nebo se pletu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 26.2.2022 21:35

v minulosti jsem nikdy proti kadeřavosti nezasáhl dříve, než v březnu. Letos tedy poprvé, ale vidíte sám, že je čas, když už pukají listové pupeny. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.3.2022 18:22

Dobrý den. Vzhledem k počasí se nechystám k dalším postřikům Syllitem nebo sírou. A co Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika