Kadeřavost broskvoně 2020



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?)
28.2.2020 8:07

nie je to uz neskoro na postrek ked vidno listocky? neposkodi ich med/sira? zaberie este na kuceravost?

reagujem na foto pana Waltera

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 28.2.2020 8:07

nie je to uz neskoro na postrek ked vidno listocky? neposkodi ich med/sira? zaberie este na kuceravost?

reagujem na foto pana Waltera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 28.2.2020 8:44

mám osobní zkušenost z minulých let, že není. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.2.2020 8:57

Neumím posoudit vlastní zkušenost, jsou roky, kdy je tlak kadeřavosti minimální i bez postřiků, někdy je naopak silná, byť jsem myslel, že jsem se trefil přesně. Viděl bych to tak: jestli jsou vidět malé lístečky jen na koncích letorostů, pak by nemuselo být pozdě, jestli vyrašily všechny pupeny, byl bych skeptický. Pomineme-li ekologické hledisko, jakýkoli postřik je asi lepší než žádný. Jsou-li vidět zelené lístečky vyhnul bych se postřiku mědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 28.2.2020 9:20

naprostá většina listových pupenů je ještě zavřená a jen mizivé množství pupenů je vyrašených, jako na fotce, takže všechno je v pohodě.  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 80.187 (?), 29.2.2020 10:00

U mě na Vysočině taky, všechno zavřené. Jenže plánovaný postřik se mírně odkládá, protože zase sněží. Ale nakonec "únor bílý-pole sílí". Snad to platí i pro zahrady. Na teplé zahradě na Balkáně jsem druhý postřik provedl Dithanem. Jsem zvědav na výsledky. Broskvoně nekvetou zatím nikde mezi 40. a 50. rovnoběžkou. Několik meruněk rozkvetlo v Bulharsku, z toho jedna i u mě. V Maďarsku kvete (v Budapešti) zlatý déšť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 2.3.2020 19:59

dnes přes poledne se konečně uklidnil vítr a mohl jsem postříkat 14 stromků u sebe a přátel Kuprikolem. Springcrest na snímku postříkán podruhé, ale už má opravdu na květ. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 2.3.2020 20:04

Jiná otázka je, jak vůbec letos broskvoně odkvetou a zda bude úroda. Přeci jen nepochybně budou kvést všechny stromy dříve, než je obvyklé a tím se prodlouží doba, kdy bude moci zaúřadovat mráz. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.164 (?), 2.3.2020 21:19

Tu bielu textilu tam mate kvoli posterku? robite to okolo kazdeho stromu kt. striekate?? alebo mate nieco pod nou nasadene? Vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 2.3.2020 21:45

pod broskvoněmi ještě občas pěstuji zeleninu, a zabráním tím úniku postřikové kapaliny do země. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.74 (?), 3.3.2020 9:36

Dobrý deň, 

chcel by som sa spýtať, ktorý model strihania/postreku je vhodnejší: striekať meďnatým alebo sírnatým prípravkom proti kučeravitosti pred rezom (vyššia spotreba postreku aj na konáre, ktoré pôjdu potom dole) alebo po reze konárov (tu mám obavy, hoci možno neopodstatnené, že striekať akýkoľvek postrek na čerstvé rany nie je pre strom dobré)? Pravdepodobne sa táto téma už niekde rozoberala, ale nič som nenašiel. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika