Jaké ovocné stromky budete kupovat?



host - 232.16 (?)
5.4.2023 15:35

Výrobci, jde o to aby měl odbyt. Teleskopické trubky, jsou vyráběny metodou paraleně vtahovaného vlákna do formy. Tedy žádné překřížení s následným broušením, což znateně prodražuje výrobu. Že je v manuálech většinou hromada pitomostí a o péči o zařízení a skladování je informací málo nebo žádné, je zaviněno tím, že výrobce předpokládá u uživatele, jistou výši IQ. Doma také z rozvodů vody, nechráněných mrazem, na zimu vypustíte tuto kapalinu, protože již v páté obecné se učí, že zmrzlá voda, zvětší svůj objem o 10%, a že toto medium neni stlačitelné a proto může led plavat, a ve velkých objemech, to bylo před objevením radaru, smrtelné nebezpečí pro lodě a může trhat nádoby s touto kapalinou v nechráněném prostředí proti mrazu. Polský KWAZAR, používá na teleskopy, plast, který zvětšní objemu mrazem zvládne. To je také důvodem, proč mnohé prostředky, pro ochranu rostlin, jsou dostupné, jen speciálně vyškoleným lidem s certifikátem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 248.75 (?), 4.4.2023 13:52

Koukala jsem teď, že Solo má i teleskopické mosazné, nebyla by lepší? Sama mám mosaznou u Primy 5, funguje léta. Ale ten karbon bude lehčí...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1625) - 165.146 (?), 5.4.2023 9:28

Samozřejmě že je každého věc jaké zvolí nářadí.Napsal jsem jen jaké kriteria rozhodují v mém případě.Jenom je mě divné pokud mě karbon kdykoli může znepříjemnit práci svou nespolehlivostí chválit jeho kvalitu.Raději budu mít při délce nástavce 150 cm o trochu větší páku na ruku než u karbonu ale zato splehlivou mosaz.Pokud má člověk kvalitní postřikovač který je schopen vyvíjet dostatečný tlak, nástavec 150 cm na pětimetrové stromy bohatě stačí.Také jsem teď koukl na Solo, ten teleskopický mosazný nástavec má maximální delku 100 cm.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.4.2023 10:06

pane Mičurine, já jsem sice napsal, že mi trubka(vnější) nástavce praskla, ale tu závadu jsem poměrně jednoduše odstranil a od té doby jsem žádnou jinou závadu neměl. Nemám pocit, že jde v tomto případě o nespolehlivost. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 5.4.2023 11:34

šlo spíše o mojí chybu v uskladnění, kdy z minulosti jsem byl zvyklý, že používaný materiál není tak křehký a podle toho jsem s ním tak zacházel. Ale, prosím, nemějte pane Mičurine pocit, že tady chci něco vychvalovat, jen jsem chtěl napsat, že i přes skutečnost, že teleskopický nástavec je z křehkého materiálu, má oproti jiným teleskopickým nástavcům výhody a že s ním nadále budu rád pracovat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1625) - 165.146 (?), 5.4.2023 13:51

Pane Waltře pocit, že něco vychvalujete mě ani nenapadl.Neznám manuál na karbonové nástavce ale domnívám se, výrobce by měl zdůraznit způsob skladování zvlátě když mrazem zřejmě karbonový materiál křehne.Pak stačí nástavcem někde ťuknout a průšvih je na světě.V manuálech je většinou hromada pitomostí a o péči o zařízení a skladování je informací málo nebo žádné.Závěrem, rozhodně si pořiďte co Vám vyhovuje.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 5.4.2023 14:37

Děkuji a to samé přeji i já vám. Mimochodem, abych se dostal k tématu vlákna, přeci jen jsem letos přikoupil, a to Lunu a Barby, obojí na M9 s úmyslem pěstovat, stejně jako ostatní stromky, štíhlé vřeteno. Nyní už mám tedy z novějších Admirál, Allegro, Angold, Barby,Blaník, GalaSchnitzer,Ghiva, Lucy,Luna, Merkur,Orangecrisp, Orion, Opál, Otava,Rozela, Rubelit,Rumba, Sirius a Topaz. Ve věci štíhlých vřeten a přeroubování na pařízek začnu se zapěstováním korunky stromků podstatně níže, než bývá obvyklé, odhadem tak 30-40cm. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 5.4.2023 14:55

To jsem tomu dal, že jsem se zmínil o té prasklé trubce postřikovače. Značka SOLO je mi už z duše protivná. Roky se jí tady dělá reklama, přitom stejnou službu by odvedly postřikovače za třetinovou cenu. Mám 6 let aku postřikovač Solo a 6 let levný aku postřikovač asi za 1350 Kč. Střídám je a jediný rozdíl je v té delší trubce SOLA, která si po roce používání klidně praskla. Stála přitom skoro 2000 Kč. Za stejnou a dokonce i menší cenu pořídíte celý aku postřikovač. Pořizovat si tenhle předražený postřikovač SOLO byla velká chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 5.4.2023 15:35

Výrobci, jde o to aby měl odbyt. Teleskopické trubky, jsou vyráběny metodou paraleně vtahovaného vlákna do formy. Tedy žádné překřížení s následným broušením, což znateně prodražuje výrobu. Že je v manuálech většinou hromada pitomostí a o péči o zařízení a skladování je informací málo nebo žádné, je zaviněno tím, že výrobce předpokládá u uživatele, jistou výši IQ. Doma také z rozvodů vody, nechráněných mrazem, na zimu vypustíte tuto kapalinu, protože již v páté obecné se učí, že zmrzlá voda, zvětší svůj objem o 10%, a že toto medium neni stlačitelné a proto může led plavat, a ve velkých objemech, to bylo před objevením radaru, smrtelné nebezpečí pro lodě a může trhat nádoby s touto kapalinou v nechráněném prostředí proti mrazu. Polský KWAZAR, používá na teleskopy, plast, který zvětšní objemu mrazem zvládne. To je také důvodem, proč mnohé prostředky, pro ochranu rostlin, jsou dostupné, jen speciálně vyškoleným lidem s certifikátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 5.4.2023 15:02

Protože nejste sám, kterému trubka nástavce praskla a umíte tuto nepříjemnou závadu odstranit, mohl byste se o tuto skutečnost podělit. Bylo by vám mnoho uživatelů vděčných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 5.4.2023 15:16

musíte si pročíst, prosím, diskuzi pořádně a ne jen poslední dva příspěvky, právě proto, že nejsem sám, jsem to tu v pondělí psal. Ale žádná oslnivá oprava to tedy není. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika