Jaké ovocné stromky budete kupovat?



host - 234.47 (?)
28.3.2023 19:30

Kto ešte nemá Hanitu tak túto. Je chuťovo výborná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 14.3.2023 15:10

Na podzim jsem vysadil broskvoň FM3 dále neplánovitě meruňku Exnarova a přesadil špičák jabloně Junami ze školky na trvalé stanoviště.Na jaře budu jen roubovat jabloně.Chystám se kompletně přeroubovat jabloně Enterprise a Admirál buď na podnožový pařízek a nebo na kmínek těchto odrůd.Ještě jsem se nerozhodl a přiroubovat ještě nějaké odrůdy do dalších jabloní.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.3.2023 9:18

už nesmím nic kupovat. K starším odrůdám jabloní, z nichž některé udržuji z nostalgie, např. Strýmku, jsem postupně dokoupil nové, z nichž mnohé jsem ještě neochutnal a nyní mám celkem 34 odrůd. Čert aby se v tom pak vyznal, když mi vichřice z nějakého stromku utrhne cedulku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.3.2023 9:29

letos také přeroubuji na podnožový pařízek, celkem asi 8-10 starších stromků na štíhlých vřetenech na nové rezistenty Admirál, Luna, Sirius, Barby, Ghiva, Opál a nějaké další rezistenty do horních částí již plodících stromků. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.227 (?), 25.3.2023 10:06

Vysadila jsem Katinku na Wavitu, Jofelu na Wangenheimce, asijskou hrusen Nijiseikii,   merunku Harlayne na Wangenheimce a jeste musim zasadit morusi Gerardi Dwarf.

Vsechno male, aby se to veslo :-)

E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2023 19:30

U té Jofely nevím. Pořídil jsem si ještě jednu, tak doufám, že je to kvalitní odrůda, kterou nebudu muset přeroubovat. Na tu Ghivu (Fuji x Heliodor) máte políčeno z nějakého speciálního důvodu, Herr Walter?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.3.2023 20:02

Ale kdeže, jeden stromek jsem koupil a rozhodl jsem se ještě si další zapěstovat. Prostě budu postupně nerezistenty nahrazovat rezistentními odrůdami. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.47 (?), 28.3.2023 19:30

Kto ešte nemá Hanitu tak túto. Je chuťovo výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 3.4.2023 13:03

ještě k Jofele a k jejímu možnému přeroubování, pane Petře. Pořídil jsem si předloni hned 2 a měl jsem v úmyslu je hned naroubovat na další slivoně. Nechytil se mi ale ani jeden roub z 6. Přitom jiné odrůdy, Hanita, Stanley, které jsem rouboval ve stejnou dobu, se chytly všechny, takže jsem vyloučil špatné roubování. Hledal jsem tedy jinou možnost, proč se rouby nechytly a tou je rezistence Jofely vůči šarce hypersenzitivní reakcí. Neboli při styku pletiv šarkou napadeného stromu nerezistentního nebo tolerantního s pletivy rezistentního stromu dochází k odumření napadeného pletiva. Z toho vyplývá, že při roubování Jofely na napadené dřevo nedojde k srůstu v důsledku odumření pletiva. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2023 17:11

Máte pravdu, pane Waltře. Jofelu chválil dlouhodobě Jirka, minulý rok ale ne, alespoň se domnívám, že ne. Já fakt nevím, co je tahle odrůda zač. První plody Harbely a Haromy byly rozhodně lepší. Co se týče kupovaných ovocných stromků, tak skoro všechno překvapivě raší, i pozdní broskvoň Flaminia, což byl jen takový proutek s polámaným a proschlým obrostem, ale vypadá životaschopně, stejně jako podzimní Legolda, což byl taky "chcípáček". Zřejmě dobrá zima pro ujmutí nových stromků. Nikoliv už tak pro teleskopickou karbonovou trubku k postřikovači Solo, která po roce praskla na dvou místech. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 3.4.2023 17:32

s praskáním té trubky je to zajímavé, mně praskla už před lety, tedy ta silnější část, také na dvou místech a kamarádovi také. Ale vyřešil jsem to vcelku elegantně, přes praskliny jsem udělal klasickou roubovací páskou stejný úvazek, jako dělám na roubech, jen dvojmo, napřed nahoru a pak dolů a začátek s koncem spojený na uzlík. Od té doby drží a je plně funkční. Walter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika