Jak ostříhat tuto broskvoň?



host - 248.84 (?)
18.4.2021 22:09

Tu zeleně označenou větev na poslední fotce bych tam nechala, pokud nevadí provozu. Z těch výhonů s modrou šipkou odstraňte ten svislejší. Ta broskev nebyla moc řezaná, že? Měly by přijít pryč všechny delší větvičky směřující dovnitř do koruny. U kotlové koruny se nechávají větvičky rostoucí z koruny ven, delší vnitřní se odstraňují proto, aby do korunky stromku šlo sluníčko.

Na té druhé fotce bych volila žlutou variantu, možná o 1-2 větvičky výš.

Jinak u broskvoní je víc druhů řezu.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Miroslavik - (12) - 73.232 (?), 18.4.2021 21:30, zobrazeno: 2392x

Dobrý večer,

prosím o radu, jak ostříhat tento stromek. Mám jeden z modře označených výhonů odstranit? Dále netuším, zda mám zkrátit větvičky jednotlivě tak, jak jsem naznačil růžovou barvou nebo zda to rozvětvení mám zkrátit jako celek (naznačeno žlutě).

Jsem amatér a ani z literatury nejsem dvakrát moudrý :-(

Díky za informaci

Miroslav




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.84 (?), 18.4.2021 22:09

Tu zeleně označenou větev na poslední fotce bych tam nechala, pokud nevadí provozu. Z těch výhonů s modrou šipkou odstraňte ten svislejší. Ta broskev nebyla moc řezaná, že? Měly by přijít pryč všechny delší větvičky směřující dovnitř do koruny. U kotlové koruny se nechávají větvičky rostoucí z koruny ven, delší vnitřní se odstraňují proto, aby do korunky stromku šlo sluníčko.

Na té druhé fotce bych volila žlutou variantu, možná o 1-2 větvičky výš.

Jinak u broskvoní je víc druhů řezu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.84 (?), 18.4.2021 22:14

ps - když stříháte větvičku, tak poslední ponechaný pupen by měl směřovat z korunky ven (ne nahoru), protože kterým směrem roste pupen, tím směrem vám poroste větvička z něj wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Miroslavik - (12) - 105.68 (?), 20.4.2021 7:15

Díky Lído. Nicméně... toto pravidlo znám a zpočátku jsem se tímto pravidlem konkrétně u tohoto stromku i řídil. Po nějaké době ale stromek vypadal opravdu jako převislá vrba (především, když byl obsypán ovocem). Tudíž tuto "cestu" jsem vyzkoušel, bohužel s ne úplně příznivým výsledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 19.4.2021 7:05

Miroslave, příliš nepochybíte, když provedete Vámi naznačené. Pro prosperitu, bohatou úrodu broskví, je vhodné včas a správně vyhnojit půdu pod stromem-např.tekutým cereritem, taky kompost, univerzální zahradní substrát o objemu min.30 litrů by tzv.jen zasyčelwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 20.4.2021 14:42
Mrkněte na videa pana Urbánka na youtube, podle nich to určitě zvladnete☺
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 20.4.2021 19:13

Když sundáte polovinu lonskych přirustku a přiměřeně hnojíte budete mit vždy bohatou urodu pěkneho ovoce.Toto pouze u broskvoní.Broskvon je jak vrba musí se řezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika