Jak doma vypěstovat novou broskev?



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?)
5.4.2024 18:30
dobrý nápad s tou kontejnerovanou broskvoní.👍 Kontejnerovaná broskvoň se, myslím si, ještě dá sehnat a paní Kateřina by mohla letos v srpnu očkovat. Mně to šlo u broskvoní nejlépe Forkertem. Jinak co se týká semenáčků z pecek, tak na fotce už mi lezou ze země. Ten větší vpravo má teprve asi 7cm ale už jsou zřetelně rozpoznatelné lístky. Walter
semenáčky
semenáčky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 145.12 (?), 4.4.2024 13:46
A ještě tento
Květy broskve
Květy broskve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 5.4.2024 13:14

Podle typu květů lze maximálně tak určit záměnu, jako například když mi poslali O´Henry se zvonkovitými květy. Nebo naopak Springtime s květy miskovitými, které mít nemá. Doba zrání bude v letošním roce také jiná, protože stromy kvetou velmi brzy. RH mně tady za normálních klimatických podmínek zrával kolem 10.8. Earliglo, Harnas, Royalvee, Michaela, Early RH atd. na přelomu července a srpna. Nejvydařenější žlutomasá broskvoň zrající před RH je FM3, která má ovšem miskovité květy, nikoliv zvonkovité jak na vašich fotkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.219 (?), 5.4.2024 13:48

Bělomasá broskva Springtime má mít miskovité - tedy růžovité květy jako Ohenry. Asi překlep.

Jinak jestli chce někdo zachránit starou broskvoň s minimem práce, tak si kupte broskvoň v kontejneru s nižší korunou třeba Red Haven to je jedno, a v půlce srpna na ní naočkovat Forkertovým očkováním tu starou odrůdu, nebo požádat zahradníka co to umí. Vyrábět si podnož z pecky nebo kupovat podnož pro jednu odrůdu se moc nevyplatí - je to celoroční starost o výpěstek. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 5.4.2024 16:38

laugh Není to překlep. Měl jsem ji doma. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 5.4.2024 18:30
dobrý nápad s tou kontejnerovanou broskvoní.👍 Kontejnerovaná broskvoň se, myslím si, ještě dá sehnat a paní Kateřina by mohla letos v srpnu očkovat. Mně to šlo u broskvoní nejlépe Forkertem. Jinak co se týká semenáčků z pecek, tak na fotce už mi lezou ze země. Ten větší vpravo má teprve asi 7cm ale už jsou zřetelně rozpoznatelné lístky. Walter
semenáčky
semenáčky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 5.4.2024 20:50

Havlis.cz tam má na stránkách fotku Springtime. Když dám do googll vyhledávání obrázků a napíšu: blossom springtime peach... tak všude jsou růžovité květy.

Springtime mám, zatím byl jeden plod, raná bělomasá broskva, ale neuchutnal jsem sežrala ji havěť, kvetení mám jako na fotce růžovité. Nebo v tu samou dobu zraje nějaká jiná bělomaska se zvonkovitými květy - nemůže se pak zaměnit jednoduše se Springtime?

K semenáčkům - pěkné pane Walter. Mi už vylézají taky, ale nesadil jsem do země, ale měl jsem pecky od loňského léta v bedýnce v mokrém štěrku, a postupně jak teď na jaře prohrabávám bedýnku každých 10dní, tak pár otevřených naklíčených pecek vylovím a zasadím do květináče. Volně v zemi se dá ale dosáhnout většího vzrůstu než v květináči, průměr kmínku klidně přes 15mm a až 2metry stromek do podzimu může narůst, zato v květináči obvykle průměr kolem 10mm a 1m výška, ale i to bohatě stačí k očkování. Kvůli jednomu stromku bych ale takovýto postup stratifikace přes bedýnku nedělal. Kdybych sadil pecky rovnou do květináčů už v létě, tak by mi na jaře vzešel 1 z 10, samé prázdné květináče by byly. MH

Springtime květy - Havlis
Springtime květy - Havlis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 5.4.2024 23:08

Na odkazu je fotka květů mého prvního Springtime. Není to dobře poznat, ale byly to největší a nejkrásnější zvonkovité květy, ještě větší než u Snow Queen. Tu fotku Havlise mám na začátku vlákna Springtime taky. Chuť plodů nezaměnitelná, žádný Redwin.

https://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php?id_zaznamu=553993&identifikator=217164248212554&nazev=Springtime&id_oblasti=100

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 5.4.2024 23:46

V tom tvém odkaze ano to jsou květy zvonky. Takže na té fotce Havlise výše to je taky typ květu zvonek, a ne růžovitý? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 5.4.2024 23:59

U Havlise to vypadá na "růži", Richter uvádí taky "růži". Záhada. Zajímalo by mě, co mám za bělomasou broskev, která se vyklubala z druhého Southavenu. A co se vyklube z nového Southavenu? Stromek se ujal, zatím nekvetl. První Southaven podaroval jednu broskev a zašel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.12 (?), 6.4.2024 8:48
Včera jsem vydlabala to trouchnivějící dřevo v kmeni, zůstal jen zdravý obvod. Když to vidím, tak dlouho už mi broskvoň asi nevydrží. Takže jdu do varianty očkovat letos v srpnu. Jen... je nějaký důvod, proč radite koupit kontejnerovou broskvoň a ne prostokořenou? A proč s nižší korunkou, ne třeba 1m vysokou? A když to bude mít tu korunku, tak v srpnu očkovat na jednotlivá ramena, nebo korunku celou ustrihnout a naočkovat rovnou na kmínek? Nebylo by lepší rovnou koupit špičak..bez zapestovane korunky? Ale to asi nebývá, co? Jezdím kupovat stromky do Strážnice nebo do Střílek, tak uvidím, co mají vůbec v nabídce.
Vydlabaný kmen broskvoně
Vydlabaný kmen broskvoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika