Jak doma vypěstovat novou broskev?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 163.143 (?) 
6.4.2024 8:52

Zajeďte do Strážnice, tam Vám nejlíp poradí,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1767) - 22.219 (?), 6.4.2024 9:43
Já bych i nadále preferoval srpnové očkování na semenáček, ale když ho nemáte a hrozí uhynutí broskvoně už letos, nabízí se ta možnost s jinou odrůdou. Můj předpoklad je, že prostokořenné stromky už budou vyprodané a kontejnerované budou ještě v prodeji, ale třeba se mýlím a u Vás jsou k dostání. Nového stromku by mi ale bylo líto celý ho zničit kvůli získání podnože a naočkování staré odrůdy s nejistým výsledkem ujmutí, protože očko se může na podzim přijmout, ale v zimě může vymrznout. Jak už se tu psalo, úplně nejjednodušší je koupit nový stromek, nejlépe odrůdu Redhaven. Trváte-li nadále na zachování původní odrůdy, zkuste do horních větviček stromku naočkovat v srpnu a případně ještě naroubovat několik roubů pokud možno jen s listovými pupeny počátkem února ze stromu na strom. Něco z toho Vám určitě vyjde a tím si původní odrůdu zachováte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.12 (?), 6.4.2024 8:50
Zapomněla jsem se podepsat... Kateřina A omluvte prosím občas chybějící znaménka, píšu z tlf, lépe se mi pak vkládají fotky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 6.4.2024 9:35

Kontejnerová broskvoň je jistota že poroste a na zimu se dá schovat aby očka nevymrzly - přiočkovance mají někdy slabší mrazuodolnost. Dá se taky přesadit do většího kontejneru, v výsadbě bude pak silnější stromek, v kontejneru se musí ale zalévat každý den, listy hodně odpařují. Prostokořenný stromek se samozřejmě taky dá použít jestli se ještě prodávají nenarašené. Špičák je k očkování ideální, zastřihl bych max v 80cm. Na nový výhon/y se v létě očkuje, tak to jste už pak s očkama ve výšce minimálně 90cm. Další rok ušlechtilé očko vyraší jako špičák a vytvoří předčasný obrost zase o kus výš, tak to jste ve výšce koruny 110cm. Dá se samozřejmě naočkovat do korunky na jednotlivé kosterní větve, že očkovanci porostou hned do stran jako kosterní větve, ale musíte mít jistotu že se očka přijmou na všech 3-4 kosterních větví které budou tvořit korunu. Letos mi nějaké očkovance vymrzly po -20°C, mandloně krásně přijaté a po zimě nevyrašilo nic, chráněné v květináčích cca -12°C vydržely.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika