J. H. Hale



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
9.8.2019 19:53

Halemánie se ještě nekoná. Plná zralost se u mě dostaví až tak za dva týdny. Ale plody jsou už pěkně vybarvené. Snad je nesežerou žádní škůdci.

Plody J. H. Hale dnes na 43. rovnoběžce
Plody J. H. Hale dnes na 43. rovnoběžce
Mladý stromek
Mladý stromek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2019 18:55

Zajímavé je, že jednobarevné růžové květy se před opadem rozbarvily, Okraje korunních lístků jsou bílé a vnitřek je tmavě červený. Stává se to i u jiných broskvoní?

Hale odkvétající
Hale odkvétající
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 4.4.2019 19:06

U některých ano, u jiných ne. U některých broskvoní se ke konci kvetení růžová barva mění v červenou. Nejvíc uprostřed květu. Na té fotce nic nenormálního na květech nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.8.2019 19:53

Halemánie se ještě nekoná. Plná zralost se u mě dostaví až tak za dva týdny. Ale plody jsou už pěkně vybarvené. Snad je nesežerou žádní škůdci.

Plody J. H. Hale dnes na 43. rovnoběžce
Plody J. H. Hale dnes na 43. rovnoběžce
Mladý stromek
Mladý stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 1.9.2019 11:23

J.H.Hale mi poslal vloni na podzim pan Milan Fiala.Na mladém stromečku se udržela jedna parádní broskev, kterou jsem dnes sklidilsmiley.Chuť typicky broskvová, odlučitelná, uvidíme jak si povede v dalších letech.

J.H.Hale
J.H.Hale
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.8.2020 10:31

Opravdu J.H. Hale? Stromek je původem z Bulharska od hlavního prppagátora této odrůdy pana Mimma. Na dvouletém stromku dva plody, které začaly měknout už po 20.8.. Na to, že se dříve uvádělo zrání kolem 15.9. na jihozápadním Slovensku je to dost brzy. Možná, že se jedná o Haleho ranou dozrávající zhruba o měsíc dříve. J.H. Hale byla k mání i ve Strážnici v Ovocné a okrasné školce.

J.H. Hale
J.H. Hale
J.H. Hale
J.H. Hale
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.8.2020 9:05

I v Bulharsku už zraje J. H. Hale, přestože raní teploty klesají až někde k 15 st. Typický plod Hale je trošku kropenatý a kolem pecky je více červený. Ale na přetížených stromcích nebo u napíchnutého ovoce je rychlejší dozrávání části plodů zcela běžné.

Vybraný plod J. H. Hale
Vybraný plod J. H. Hale
Nakousnutý plod
Nakousnutý plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.8.2020 10:46

Na přeplozených stromech nezraje ovoce dříve, ale spíše déle. Všechny poškozené plody "Velvetu" zůstávají taky tvrdé. Dříve zrají plody broskví s prasklými peckami, nebo červivé. Není přece možný, aby J.H.Hale dozrávala před Cresthavenem, to prostě nejde. smiley Věřím, že při větším množství plodů se zralost řádně zpozdí. Jediný plod nové Harrow Beauty uzrál taky někdy začátkem srpna, což mě zděsilo, ale snad je ještě naděje, že se pravost odrůdy potvrdí při větší úrodě pozdějším zráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 4.6.2021 16:25

Protože stromek J.H.Hale pochází od Jardy z Bulharska, tak by se mohlo jednat o pravou odrůdu, i když broskve zrály už v srpnu, a né v půlce září. Letos si určitě se zráním nepospíší. Jinak, dužnina jemná, decentní chuti.

J.H. Hale
J.H. Hale
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 7.9.2021 21:44

Plody už jsou dávno snědené, ale, že by J.H. Hale dozrávala před Cresthavenem, to se mi nějak nezdá, Jardo. indecision Ale budiž. V porovnání s broskvoní O´Henry, u které bych předpokládal, že bude dozrávat ve stejnou dobu jako J.H. Hale je to propastný časový rozdíl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.26 (?), 8.9.2021 10:10
J.J.Hale u mne dozráva až teď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika