Existuje broskvoň s tmavě červenými listy?



host - 236.206 (?)
16.8.2009 17:35

Vážení zájemci o broskev Červený Císař z vlastní zkušenosti mohu sdělit následující.Broskev byla koupena ji před několika lety od zahradnictví Starkl.Strom je to nádherný s červenými listy, na jaře pěkně kvetoucí.Ale do letošního roku neměla ani jeden plod.Podle informací by měla mít normální plody.  K vidění je v Kolovratech na Praze 10 Levandulová ul. Jestli někdo poradí co udělat aby měla plody.

Děkuji Spitzer St.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 116.7 (?), 27.5.2009 12:45, zobrazeno: 17677x

Dobrý den,

zdravím všechny diskutující! Ve foliáku mi vyrostla rostlina, vypadající jako semenáč broskvoně, má však tmavě červené listy. Ptám se odborníků - je nějaká taková broskvoň? Popř. co by to mohlo být jiného? Děkuji, hezký den přeje Helena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.38 (?), 27.5.2009 13:04

Znám jen okrasnou červenolistou broskvoň "Červený císař".Prodává ho Starkl.RF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 27.5.2009 22:56

Když sjedete o několik témat níž pod vaším dotazem, najdete tam dotaz "Broskev Červený císař". Jsou tam fotografie kvetoucí červenolisté broskve. Lístečků pro porovnání je tam zatím málo. Pokud budete potřebovat, udělám fotografii nyní olistěného stromu. Je možné, že by se k vám dostala pecka takové broskve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.7 (?), 28.5.2009 7:56

Dobrý den,

pane Skálo,

děkuji za reakci; pecek mám v kompostu hodně, (a s kompostem se dostanou do foliáku), ale není mi známo, že by se tam mohla objevit pecka této odrůdy. Spíše si myslím, jestli to není náhodná mutace - tedy, je-li to vůbec možné. Semenáček jsem vyfotila, fotku se sem pokusím vložit dnes odpoledne. Budu ráda, když i Vy vystavíte nějaké fotky. Ještě bych se chtěla zeptat, kdy mám ten stromeček přesadit ven. Až na podzim? Na jaře jsem rovněž z foliáku vysadila ven 2 semenáčky broskvoní, (normálně zelené) a přestože je zalévám, tak se asi neujaly. Je pravda, že jsou daleko vyšší než tento. Mějte se hezky, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ellen - (5) - 116.7 (?), 28.5.2009 15:01

Zdravím všechny!  Pokusím se vložit fotku semenáčku broskvoně s červenými listy, o kterém píšu výše. Přeju hezký (deštivý) den, Helena

broskvoň s červenými listy
broskvoň s červenými listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 28.5.2009 16:09
Půjde buďto o níhodnou mutaci nebo vyšetěpení méně časté kombinace alel. Dvakrát se mi stalo při výsevu myrobalánových jader, že náhodně vyrostl semenáček s tmavšími až hnědočervenými listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ellen - (5) - 116.7 (?), 2.6.2009 8:17

Dobrý den, zdravím a děkuji za odpovědi; ráda bych ještě věděla, zda mohu teď (kdy zrovna každý den prší) semenáček přesadit ven - je poměrně maličký, tak by asi měl větší šanci na ujmutí než na podzim. Také se domnívám, že by přes léto ve foliáku hodně vyrostl. Poradíte mi? Děkuji, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 2.6.2009 22:01

Jednou jsem tímto způsobem přenášel semenáč. Předem ho důkladně zalijte, pak vyrýpněte lopatou díru pro zasazení a pak stejnou lopatou vyrýpněte semenáč a i se zení ho na lopatě do připravené jemky přeneste.  Mně se to povedlo a vám přeju úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.206 (?), 16.8.2009 17:35

Vážení zájemci o broskev Červený Císař z vlastní zkušenosti mohu sdělit následující.Broskev byla koupena ji před několika lety od zahradnictví Starkl.Strom je to nádherný s červenými listy, na jaře pěkně kvetoucí.Ale do letošního roku neměla ani jeden plod.Podle informací by měla mít normální plody.  K vidění je v Kolovratech na Praze 10 Levandulová ul. Jestli někdo poradí co udělat aby měla plody.

Děkuji Spitzer St.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 29.8.2009 1:44

Tak, jak se vychovávají neposlušné děti. Řezat a řezat. Trochu hrubé přirovnání, ale něco na tom je. Teď ještě by šlo zakrátit všechny letorosty asi tak o čtvrtinu až třetinu. Na jaře v době květu silně zkrátit podle nasazení květů. Pokud se mi podaří nalézt fotografii letošní úrody na Č.C. přiložím ji. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika