Cresthaven dozrává



host - 234.99 (?)
1.9.2019 15:49

Máte už niekto zrelú odrodu Cresthaven? Akú ste mali velkosť plodov a na akých podpníkoch ich máte zasadené?      Lubo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 8.9.2017 20:44

Poloha: nadmořská výška CH cca 237 m, severní svah, půda jílovitá (spíše čistý jíl), bez závlahy (i když letos jsem stromek asi 3× zalil 5l vody).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 9.9.2017 8:07

OK. Takze pieskom to nebude. A bolo u Vas cez sezonu sucho alebo pravidelne prsalo? Tych 15l je prakticky zanedbatelnych. Ja pouzivam radovo vyssie davky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 9.9.2017 20:32

Bylo to nárazové, ale delší sucho tu bylo. S vodou na zalévání je tu v suchém období problém - voda tu není zavedena, jedinou tak získávám průsakem vody ve svahu jednoduchou drenáží do menší jímky, což nestačí. Zdá se mi, že vody je méně než před pár lety. Sousedi dělali vrty a možná se ta voda stáhla tam. 

Jinak CH dnes sklizen - plody už padaly, jsou střední až menší velikosti, ale ta chuť... Nevím, v čem je chuťově lepší třeba Halehaven nebo Elberta, ale u CH se už nic vylepšit nedá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 9.9.2017 21:06

V tom pripade by som povedal, ze vinnik je jasny. St. julien v suchych podmienkach je stresovany a preto sa niet co cudovat, ze priniesol male plody. Broskynove semenace sa so suchom vysporiadavaju ovela lepsie, ale vadi im tazsia poda (u mna urcite a aj vseobecne sa to tvrdi). Trochu ma preto prekvapuje, ze u Vas v tej ilovitejsej pode prosperuju. Ale asi je tam vela dalsich faktorov. Mozno by som na Vasom mieste skusil aj GF677, ale pocul som, ze v CR nie je taky bezny ako na Slovensku. 

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 9.9.2017 22:32

Není to jen letos, ale už od doby, kdy začal CH plodit. I Žlutý špendlík má menší plody na St. Jul.. Na broskvoňovém semenáči tu mám jen Flamingo, a to doslova živoří. Zmiňované CH na semenáčích byly z jiných lokalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 10.9.2017 11:20

OK. Ale tipujem, ze ten nedostatok vlahy v pode, ked aj nie pocas celej sezony, tak aspon pocas nejakeho dlhsieho obdobia mate kazdorocne. Ak navyse nemate cierny uhor ale travu, tak o to horsie. Mam skusenost, ze napr MM106 je na sucho dost citliva a rychlo vtedy zastavuje rast. Na oneskorene dodanie vody potom reaguje velmi pomaly, neochotne a celkovo neuspokojivo. Kratke obdobie podneho sucha tak dokaze vazne naburat celu sezonu. Odhadujem, ze St. Julien na tom bude dost podobne. Tym viac by som vo Vasich podmienkach preferoval hlboko koreniace GF677 alebo myrobalan s medzstepenim vhodnou uslachtilou slivkou ci marhulou (kvoli afinite).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 10.9.2017 21:00

Je to možné. Na druhou stranu slivoně na St. Jul. rostou dobře i mladá broskvoň Luna na téže podnoži. Docela dobře se tu osvědčuje podnož marunke u Benedicte. Broskve tu mám, z ovocných druhů, jen jako doplněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.9.2016 11:45

Koupil jsem v Albertu obří broskev odrůdy Merryl, ale měla jen 320 g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.99 (?), 1.9.2019 15:49

Máte už niekto zrelú odrodu Cresthaven? Akú ste mali velkosť plodov a na akých podpníkoch ich máte zasadené?      Lubo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.9.2019 16:25

Cresthaven jsem sklidil v sklizňové zralosti už před 5 dny, hrozně na ní šli ptáci a hmyz. Posledních pár plodů jsem sebral dnes. Očkovaná na semenáček z pecky opět Cresthavenu, plody letos menší, průměr 6-7cm, protože jsem málo probíral. Na dalším Cresthavenu na jiném místě sklizeň ve stejnou dobu, plody větší, 7-8cm, ale ztráty díky strupovitosti. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika