Caldesi 2000



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
15.1.2019 10:29

Jak jste spokojeni se Super Queenem?

Super Queen
Super Queen
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 229.233 (?), 29.4.2014 20:47
S Caldesi 2000 mám dobrú skúsenosť aj keď ju malým len krátko. Plody sú chutné, stromček zatiaľ OK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.6.2015 13:01

Myslím, že "arktické" nektarinky odrůdy Caldesi 2000 (Super Queen) budou v době dozrávání pěkné fešandy.

Super Queen
Super Queen
Super Queen
Super Queen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 19.7.2015 14:40

Letos bude první úroda, této odrůdysmileyVelikostně na tom, až tak špatně nebude jak tady někdo mylně uváděl.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.7.2015 15:24

Super Queen je ještě tvrdá, ale dozrála první nektarinka Snow Queen na vloni zasazeném Springcrestusurpriseposláno od prodeje rostlin Petra Štěrbová.Původně jsem měl objednány obě odrůdy, později mi odepsali, že Snow Queen už nemají a posílají pouze Springcrest.Snow Queen by papírově měla zrát až po Super Queen, ale letos to je všechno naruby.Plod je střední velikosti, menší než u Super Q.,krémově bílá dužína s klasickým, kořenitým aroma bělomasých broskví s větším podílem kyselin, cukernatost 12 Brix.,příjemné osvěžující chuti.Pecka není odlučitelná od dužiny.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.8.2015 14:49

Dnes jsem sklidil první dva zralé plody nektarinek Super Queen (Caldesi 2000),ze dvou různých stromků.Jedna je v pořádku, druhá měla být velmi pozdní broskvoň s červenou dužinou Sanguineangry.Plody jsou hezky vybarvené, větší velikosti, dužina je sněhově bílá, šťavnatá,aromatická, sladko-kyselá, vynikající, pikantní chuti..Pecka není odlučitelná od dužiny, jedna byla prasklá s nevyvinutým jádrem.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 1.8.2015 22:10

Musím se smát těm záměnám. Mám ale dojem, že jsem s nimi bezpečně v čele peletonulaugh.Nebýt té nešťastné Zoji Semily, tak by to bylo ještě v normě. Ze Super Queenu "ždímám" už nějaké plody, i když stromek není moc velký. Proto jsou možná plody ještě tvrdé. Opravdu se jedná o bělomasou nektarinku, takže to by sedělo. Tu Jirkovu chuť bych přesně očekával. Na fotce je dobře vidět napadení letorostu suchou skvrnitostí.

Super Qeen
Super Qeen
Super Qeen
Super Qeen
Super Qeen
Super Qeen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.1.2019 10:29

Jak jste spokojeni se Super Queenem?

Super Queen
Super Queen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 17.4.2019 21:26

Přiznejte se prosím kdo loni nebo letos pořídil nektarinku Caldesi 2000 (Superqueen)?

Loni na podzim jsem z Prodejstromku jednu koupil, broskve přišly oschlé, zimu nakonec přežili, ale z nich Superqueen nevyrašila. Tak jsem letos na jaře reklamoval z dřívější domluvy, dohoda bez problémů yes, přišla však další nenarašená Superqueen surprise a dodnes neraší.

Aby toho nebylo málo, tak jsem ještě před 3mi týdny objednal! TŘETÍ! Caldesi tentokrát ze Spomyšle s prosbou, až mi pošlou viditelně živý narašený stromek, že už jsem zoufalý. Stromek dorazil, krásné vlhké kořeny, ale opět nenarašená indecision. Dodnes neraší a je naprosto stejná jako ty 2 předchozí, pod kůrou je pletivo zelené, ale pupeny nereagují, suché nejsou, ještě jsou,,gumové" ale nereagují.

Tak teď koukám na 3 stromky co se mi za rok neuchytily - všechny 3 Superqueen. Je tato nektarinka něco extra že vyraší snad později? Kde je chyba? sad  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 17.4.2019 22:03

Ono taky záleží na tom jak byly skladovány.Ze Spomyšle mi vloni přišlo asi 5 broskvoní, ani jedna nebyla narašená (pravděpodobně je skladují v nějakých chláďících boxech).Ujaly se všechny, jen Tardibelle a Ó Henry jsem musel pomoci obalením bublinkovou fólii.Letos jsou odkvetlé a možná dají pár broskví na vyzkoušení.Superqueen je dobrá volba, ale Snow Queen to je nektarinková óda na radostyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.7.2021 13:15

Jsou tady i první plody na novém stromku SUPER QEEN.

Super Queen
Super Queen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika