Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



host - 151.202 (?)
26.5.2010 13:47

Všem pěstitelům broskví upřímnou soustrast. Letošní nápor kadeřavosti je naprosto tragický alespoň u nás (Kutná Hora). Kam se podívám všude růžové ruličky nebo už holé větve. I moje relativně tolerantní Amsdenova už má příznaky a to jsem precizně a pravidelně ošetřoval Syllitem a Kuprikolem. Druhá Primissima Delbard je zatím bez příznaků nemoci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 178.218 (?), 24.5.2010 18:24

Nymbursko. Moje první broskvoň (RH) a je celá napadená.... Stříhat nic nebudu, protože jí teprve vyrůstají první větvičky a pak by nebylo z čeho růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 24.5.2010 18:27

Já mám nektarinku a 2x jsem ji stříkala a přesto vypukla kadeřavost, všechny listy co byly napadené jsem otrhala a jiný rok to pomohlo, narostly pěkné nové a i plody byly pěkné,. Jsem zvědavá co letošní počasí provede s úrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.178 (?), 24.5.2010 19:04

Opavsko.stříkano jednou championem red haven v době květu lísky.Kadeřavost minimalně.Plodu dost, nevymrzlo nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.178 (?), 24.5.2010 19:17

Oprava předešleho přízpěvku stříkano kuprikolem250

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 24.5.2010 19:54

Ptám se jako amatér: letos poprve je na několikaleté broskvoni kadeřavost tak silná, že stromek celkově neprospívá (loni jsem otrhala pár lístečků). Ani pořádně nekvetl a nenarůstají větvičky (loni jsem touhle dobou hodně stříhala). Nemůže být chyba ještě jinde? Je šance, že se ještě vzpamatuje a příští rok bude OK? Ach jo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 24.5.2010 20:24

na jare jsem vysadil stromek, pak postrikal Sulkou, kaderavost zatim zadna... objevi se jeste nebo uz ne? - dost me prekvapilo, ze tam neni ani puchyr-je to zdejsi suchou lokalitou si myslim, ale i tak me to prekvapilo... takze by me tedy zajimalo, zda ty puchyre se mohou jeste v prubehu vegetace objevit..? diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.137 (?), 25.5.2010 15:44

Asi pětiletá broskev va východním okraji Prahy, na podzim a v únoru stříkaná proti kadeřavosti, v květu ořezaná, teď vypadá hrozně, listy bledé a samá kadeřavost, plody skoro žádné. Nevím co s tím. Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.5.2010 15:54
Dnes jsem projížděl mezi Brodem nad Dyjí a Dolními Dunajovicemi a zastavil jsem u broskvového sadu. Starší, ale nádherné broskvoně, z jedné třetina až poloviny napadené kadeřavostí. To je pěstování ve velkém, kde předpokládám i ochranu na úrovni, ale to počasí je prostě humus.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 16:41

Já bych ty listy otrhala, dělám to také, vyrostou nové nebojte se.Je to sice pracné, ale nejúčinější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.202 (?), 26.5.2010 13:47

Všem pěstitelům broskví upřímnou soustrast. Letošní nápor kadeřavosti je naprosto tragický alespoň u nás (Kutná Hora). Kam se podívám všude růžové ruličky nebo už holé větve. I moje relativně tolerantní Amsdenova už má příznaky a to jsem precizně a pravidelně ošetřoval Syllitem a Kuprikolem. Druhá Primissima Delbard je zatím bez příznaků nemoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika